URM
Укрзалізниця Новини Події

ВАКС виправдав трьох експосадовців УЗ у справі пільгових тарифів

Антикорупційний суд розглянув кримінальне провадження за обвинуваченням трьох експосадовців УЗ і визнав їх невинуватими у зловживаннях.

Посадовців обвинувачували у зловживанні службовим становищем під час надання пільгових тарифів на залізничні вантажоперевезення. Йдеться про колишнього заступника генерального директора Укрзалізниці Петра Науменка, ексдиректора Департаменту комерційної роботи УЗ Юрія Меркулова та заступницю начальника філії з комерційних питань Центру транспортної логістики Лілію Петренко.

За версією обвинувачення, у 2014 році троє посадовців УЗ, які входили до складу Тарифної комісії Державної адміністрації залізничного транспорту України, зловживали службовим становищем. За законодавством пільгові тарифи на вантажоперевезення надавались за умови обов’язкового виконання експедиторськими організаціями гарантованого обсягу перевезень.

На початку 2014 року за участі обвинувачених Тарифна комісія ухвалила рішення про встановлення пільгових тарифів для низки експедиторських компаній, які надалі зобов’язань із гарантованого обсягу перевезень не виконали, проте пільги від УЗ все одно отримали. Унаслідок таких дій підприємство недоотримало 7,3 млн доларів доходу (станом на дату вчинення злочину 69 млн грн), що підтверджено двома висновками судово-економічної експертизи.

Нагадаємо, напередодні Антикорупційна прокуратура передала до суду справу заволодіння 93 млн грн Укрзалізниці Ярославом Дубневичем.

читайте також

Завантаження....