URM
Рухомий склад Новини Укрзалізниця

Вагонобудівні заводи УЗ не готові до програми оновлення рухомого складу — звіт ТСК 

Тимчасова слідча комісія ВР з питань Укрзалізниці у  фінальному звіті констатує, що вагоноремонтні підприємства АТ «УЗ» , які мають достатні потужності та займалися будівництвом вантажних вагонів, зокрема, піввагонів та зерновозів, можуть виявитися не готовими навіть до лояльного вибуття рухомого складу. 

На запит ТСК АТ «УЗ» надало відповідь №Ц-4-88/6151-21 від 14.12.2021 року, у якій зазначено, що у 2019 році в АТ «УЗ»  на власних потужностях було виготовлено 21 вантажний вагон, у 2020 – 0 вагонів, у 2021 – 8 вагонів. Що може свідчити про втрату достатнього виробничого та кадрового потенціалу для виготовлення вантажних вагонів у достатній кількості в разі масового вибуття у зв’язку з досягненням граничного терміну служби.

Звіт ТСК

Експерти та члени ТСК наголошують, що на таких підприємствах бракує професійних кадрів, деталей та навіть кисню для зварювальних апаратів. За три роки повністю порушено виробничі ланцюги будівництва вагонів. Крім того, так і не створено конкуренції ринку виготовлення лиття. На сьогодні суцільнокатані колеса виготовляє лише ТОВ «Інтерпайп Україна», а ринок литих деталей візків поділили між собою ПАТ «КСЗ» та ПрАТ «Азовелектросталь».

Нагадаємо, що керівництво УЗ  заявляє про готовність виготовити вантажні вагони на власних потужностях: 

  • 2022 рік – 1496 вагонів, з них 50 зерновозів; 
  • 2023 рік – 1800 вагонів, з них 300 зерновозів; 
  • 2024 рік – 1900 вагонів, з них 400 зерновозів. 

Таким чином ТСК у фінальному Звіті констатує, що АТ «УЗ» або оператор вантажних вагонів, який утвориться в результаті анбандлінгу, не зможе компенсувати вибуття рухомого складу. Адже протягом найближчих 6 років незворотно вибуде 18,7 тис. піввагонів Перевізника. 

Загальне вибуття вагонів АТ «УЗ»  за 2022-2028 роки становитиме 27,6 тис. вагонів. 

Таким чином, щоб рівномірно та без авралів компенсувати вибуття піввагонів АТ «УЗ»  необхідно щорічно виготовляти на заводах компанії від 4,6 тис. піввагонів. Але АТ «УЗ»  ставить собі на 2022-2024 роки занижені плани з будівництва піввагонів на рівні 1,5 тис. одиниць на рік, чим відтягує вирішення проблеми та перекладає відповідальність на менеджмент, який буде працювати у 2025-2028 роках.

Звіт ТСК

У зв’язку з цим ТСК наполягає на перегляді в бік збільшення планів з будівництва вагонів на філіях компанії: «Дарницький вагоноремонтний завод», «Панютинський вагоноремонтний завод» та «Стрийський вагоноремонтний завод».

 

читайте також

Завантаження....