URM
Тарифи Вантажні перевезення Новини

В УЗ запевняють, що вартість послуг перевезення в зерновозах є зваженою та ринковою

Вартість послуг перевезення у вагонах-зерновозах власності АТ «Укрзалізниця», що розподіляються за допомогою прозорих аукціонів з підвищенням ціни під час торгів (англійські аукціони) на майданчику «ProZorro.Продажі» залишається зваженою та ринковою. Таку заяву зробили в компанії.

Так, на аукціонах, які відбулись 6 липня 2022 року, кінцева ціна реалізації послуги перевезення варіювалась від 2,167 тис. грн до 3,1 тис грн.

Три компанії стали переможцями за лотами, де середньозважена ставка склала 11,7 тис. грн та 17,7 тис грн. Укрзалізниця наголошує, що за цими лотами реалізовувались не тільки послуги з перевезення, а й комплекс послуг для експорту зернових вантажів.

«Так, середньозважена ставка в розмірі 11,7 тис. грн включала в себе окрім перевезення у інші країни послугу перестановки вагонів на візки іншої ширини колії, а у випадку де ставка склала 17,7 тис. грн – послугу з перевантаженням вантажу у вагони, що працюють на візках ширини колії 1520мм

Офіційна заява Укрзалізниці

Укрзалізниця підкреслює, що реалізація послуг з перевезення зернових вантажів проводиться виключно за принципами прозорості та ринкових механізмів з урахуванням інтересів усіх учасників перевізного процесу через аукціони у двох режимах (голландські – на зниження вартості, англійські – на підвищення). Зокрема на аукціони виставляється три види лотів: вагони, що знаходяться на Ізмаїльській ділянці які фактично заблоковані після руйнування одного з мостів для внутрішніх перевезень в режимі голландського аукціону; вагони для внутрішніх перевезень зерна та вагони для експортних перевезень де у комплексі й надається послуга з перестановкою візків чи з перевантаженням – у режимі англійського аукціону.

Укрзалізниця також підкреслює, що ріст вартості послуг перестановки візків та перевантаження вантажу свідчать про високий попит на експортні перевезення та, на жаль, про низку інфраструктурних проблем.

Зокрема, серед обмежувальних факторів для експорту зерна в УЗ назвали: нестачу портових потужностей у Європі з перевантаження зерна, обмежену пропускну спроможність прикордонних переходів через дефіцит вагонів колії 1435, нестачу європейського локомотивного парку, дефіцит термінальних потужностей на кордоні з перевантаження зерна, наявність бюрократичних затримок на кордоні.

Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури України погодилося із пропозицією Укрзалізниці про підвищення тарифів на перевезення вантажів на 70%, — повідомляє Інтерфакс-Україна. Нові тарифи, згідно із терміновою телеграмою, текст якої розміщено на сайті УЗ, почали діяти вже з 29 червня. В свою чергу в УЗ підрахували, щоіндексація тарифів на вантажні перевезення залізницею принесе  11,2 млрд грн.

читайте також

Завантаження....