URM
Бізнес Новини

В УЗ заперечили зв’язок між ростом тарифів і призупиненням роботи «Метінвест»

Голова правління Укрзалізниці Олександр Камишін заявив, що рішення «Метінвесту» призупинити роботу кількох підприємств не може бути пов’язане з підвищенням залізничних тарифів на 70%.

Вчора УЗ оголосила про підвищення тарифу на вантажні перевезення. І вчора ж Метінвест оголосив про призупинення роботи двох ГОКів, за їх словами «через логістичні та економічні чинники. Зі сторони може здатись, що ці події напряму пов’язані, та це не так»

Олександр Камишін, Голова правління Укрзалізниці

Камишін зазначив, що за минулий місяць Метінвест навантажив 1,1 млн т залізорудної сировини, із них 725 тис т на експорт.Так от на довгих експортних маршрутах тариф для Метінвесту виросте аж на 7$/т (ст. Грекувата — ст. Ізов, було 9,5$/т, буде 16,2$/т). Загалом же за другу половину 2022 року затрати Метінвесту збільшаться аж на $56 млн.

Порівняв Топменеджер і прибутки компаній. Так, Метінвест оприлюднив фінансовий результат тільки за першу половину 2021 року, і це рівно $3 млрд чистого прибутку. УЗ за першу половину минулого року мала збиток 1,4 млрд грн.

Так, рахувати чужі гроші неправильно. Але це варто розуміти, коли ми починаємо говорити про тарифи»

Олександр Камишін, Голова правління Укрзалізниці

Нагадаємо, Металургійна група «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новінського з 1 липня зупиняє роботу двох гірничо-збагачувальних комбінатів у Кривому Розі (Інгулецький ГЗК і спільне підприємство Південний ГЗК), та скорочує роботу «Каметсталі» в Кам’янському до однієї домни. Із середини липня також буде призупинено видобуток на Північному ГЗК.

В пресслужбі компанії серед причин такого рішення називають «логістичні чинники, зростання собівартості виробництва та падіння цін на продукцію».

читайте також

Завантаження....