URM
Інфраструктура Новини Укрзалізниця

В УЗ розповіли, скільки зароблятиме компанія на передачі в оренду комерційних площ вокзалів

Укрзалізниця розпочинає передачу в довгострокову оренду торговельні площі залізничних вокзалів. Упродовж літа компанія через систему «Prozzoro.Продажі» планує передати в оренду понад 41,5 тис. кв. м площ 24 вокзалів.

За це Укрзалізниця планує отримувати на місяць щонайменше 8,4 млн грн, а на рік — понад 100 млн грн. У компанії зазначили — більшість цих площ роками не приносили прибутків.

Дотепер максимальний обсяг орендних площ по всіх вокзалах сукупно складав трохи більше 9,5 тис. кв. м. Ми змінюємо цю ситуацію, адже відведені для торгівлі зони мають приносити доходи компанії, а не збитки на їхнє утримання. Проте в довгостроковій перспективі — підготувати 11 вокзалів до концесії.

в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик

Так, загалом до кінця літа Укрзалізниця планує передати в оренду комерційні площі таких вокзалів:

 1. Козятин.
 2. Запоріжжя-1.
 3. Дніпро-Головний.
 4. Хмельницький.
 5. Суми.
 6. Біла-Церква.
 7. Полтава.
 8. Тернопіль.
 9. Рівне.
 10. Фастів.
 11. Вінниця.
 12. Т.Г. Шевченка.
 13. Чоп.
 14. Ужгород.
 15. Чернівці.
 16. Коломия.
 17. Івано-Франківськ.
 18. Одеса-Головна.
 19. Миколаїв.
 20. Львів.
 21. Жмеринка.
 22. Херсон.
 23. Київ-Пасажирський.
 24. Харків.

В Укрзалізниці переконані — передача в оренду комерційних об’єктів вокзалів на строк від 3 років дозволить залучити надійних орендарів. Тож, працюючи за довгостроковими договорами, вони будуть зацікавлені інвестувати в ці об’єкти оренди. Як наслідок — пасажири отримають на вокзалах максимально якісні послуги.

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури наразі розглядає як перші потенційні концесії вокзали Києва та Вінниці. Також готується ​пре-ТЕО концесії пасажирських вокзалів у Львові та Одесі.

читайте також

Завантаження....