URM
Тарифи Вантажні перевезення Новини

В УЗ розповіли, скільки додаткових доходів отримає компанія від перегляду тарифів

Укрзалізниця та Мінінфраструктури планують розпочати двоетапний процес зміни тарифів на вантажні залізничні перевезення. На сайті Міністерства інфраструктури вже оприлюднили проєкт відповідного наказу.

В УЗ підрахували — у разі зміни тарифів з 1 вересня 2021 року Укрзалізниця вже до кінця цього року зможе одержати додаткові доходи в сумі 1,783 млрд грн і близько 10 млрд грн — у наступному році.

Чому варто змінювати тарифи — позиція УЗ

У компанії наголошують — тарифи не переглядалися з березня 2019 року, і за цей час значно зросла вартість продукції, яку використовує залізниця. Крім того, наявна диспропорція між тарифами на перевезення вантажів різних класів створює неконкурентні умови для вантажовідправників.

В УЗ зазначають — компанія має припинити субсидування окремих видів вантажів, що відбувалося завдяки існуванню низьких тарифних класів, і недоотриманий фінансовий ресурс за останні роки має бути спрямований на благо компанії.

У найближчі роки маємо забезпечити масштабний ремонт інфраструктури по всій країні, реконструювати не десятки, а сотні кілометрів колій, електричних мереж та інших об’єктів, модернізувати локомотиви та вантажні вагони. Усі зазначені інвестиції критично необхідні, щоб надавати якісні послуги бізнесу.

в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик

За словами керівника Укрзалізниці, чинні тарифи на перевезення вантажів потребують перегляду ще й тому, що витрати на здійснення перевезень постійно зростають. Так, за офіційними даними, з 2009 по 2020 рік зростання індексу цін виробників промислової продукції випереджає індекс тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 60%.

Як зміняться тарифи на вантажні перевезення

Відповідно до оприлюдненого проєкту наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги», пропонується з 1 вересня 2021 року підвищити на 8% рівень тарифів на перевезення вантажів 1-го та 2-го тарифних класів. Наступний етап підвищення тарифів на зазначені класи вантажів передбачається провести з 1 січня 2022 року: для вантажів 1-го тарифного класу – на 20,4%, 2-го класу – на 6,5%.

Зміну рівня тарифів пропонується здійснювати поступово. Крім того, пропонується для вантажів позакласної групи, до яких входять, зокрема, щебінь та баласт для доріг, перліт, пісок, шлаки, сіль, встановити тарифи на рівні, що нині діє для вантажів 1-го тарифного класу, що забезпечить беззбитковість їхніх перевезень.

Також передбачається приведення тарифів на перевезення порожніх вагонів з-під вивантаження вантажів позакласної групи та 1-го тарифного класу до рівня тарифів з-під вивантаження вантажів 2-го тарифного класу.

Хто затверджує тарифи на вантажні перевезення

Тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом затверджує Міністерство інфраструктури України після погодження з Міністерством економіки, Міністерством фінансів та Державною регуляторною службою. Востаннє залізничні вантажні тарифи були проіндексовані з 30.03.19 на 14,2% відповідно до наказу Мінінфраструктури №205 від 22.03.2019.

читайте також

Завантаження....