URM
Інфраструктура Новини

В УЗ розповіли, коли почнуть електрифікувати ділянку Долинська — Миколаїв — Колосівка

До кінця цього року підрядника на електрифікацію ділянки Долинська — Миколаїв — Колосівка буде визначено, і вже наступного залізниця розпочне роботи з електрифікації. Про це під час форуму MINTRANS розповів директор регіональної філії «Одеська залізниця» Сергій Нікулін.

Проект Електрифікації залізниць України

За його словами, кошти, надані Європейським банком реконструкції та розвитку, уже зарезервовані. Наразі відбувається тендерна процедура для визначення підрядної організації. На черзі – реалізація проєктів локального характеру з розвитку внутрішньопортових колій та окремо станції Миколаїв-Вантажний.

Вважаємо, що це основний перспективний напрямок, який буде прибутковим не лише для залізниці. Він суттєво вплине на економіку нашої держави в позивному ключі.

Нікулін

У проєкті також передбачено будівництво другої паралельної колії на одноколійних відрізках. Це дозволить збільшити швидкість руху, зменшити оборот вагонів та дасть можливість підвищити переробну спроможність станції.

В УЗ також зазначили — електрифікація ділянки Долинська-Миколаїв-Колосівка збільшить пропускну спроможність Миколаївського порту вдвічі.

Майже по всіх портам необхідна переробна можливість набагато більша, ніж та, яку ми зараз маємо. І це гарний привід для залучення інвестицій та розвитку вхідної інфраструктури.

Нікулін

.

Як збільшити пропускну спроможність портів через збільшення пропускної спроможності припортових залізничних станцій

Також в УЗ висловили низку пропозицій щодо збільшення пропускної спроможності припортових станцій, реалізацію майбутніх проєктів та можливості залучення для цього інвестицій.

Зокрема в планах:

  • реконструкція Станційного парку станції «Одеса-Порт»;
  • будівництво додаткових приймально-відправних колій у парку Приймання, парку Миколаїв-Рудний та Сортувального парку станції Миколаїв-Вантажний;
  • будівництва 4-х додаткових сортувальних колій, капітального ремонту та подовження наявних колій станції «Жовтнева»;
  • реконструкція та укладання додаткових колій тилового причального парку на станції Чорноморськ-Порт;
  • будівництво додаткових колій у Приймально-відправному, Сортувальному парках станції Берегова та укладання додаткових головних колій на перегоні Чорноморська-Берегов;
  • виконання робіт з реконструкції станції та гіркового комплексу по станції Роздільна.

Нагадаємо, з 1 квітня Укрзалізниця розпочала цьогорічний сезон колійних робіт. Планується провести реконструкцію та капітальний ремонт майже 400 км колій та ще 800 км оновити середнім ремонтом. Разом з цим компанія почала два масштабні інфраструктурні проєкти з електрифікації напрямків Долинська — Миколаїв — Колосівка та Ковель — Ізов — Держкордон. Причому останній проєкт заплановано реалізовувати за власні кошти та закінчити вже цього року.

читайте також

Завантаження....