URM
Укрзалізниця Новини

В УЗ розповіли, де планують брати кошти на капітальні проєкти

В.о. голови правління Укрзалізниці Олександр Камишін під час форуму Мінтранс розповів про основні джерела фінансування залізничних проєктів.

По перше, компанія очікує на зниження податку на землю, адже наразі, за словами Камишіна, УЗ перебуває не в зовсім вигідних умовах, бо автодороги й річки не платять податки за землю.

Крім того, компанія очікує отримати 14 млрд грн до кінця 2022 року від підняття тарифів на вантажні перевезення й понад 1,5 млрд грн від продажу брухту вже в цьому році.

Також компанія очікує отримати кошти від продажу непрофільних активів й мати зовнішнє фінансування (рухомий склад в лізинг та угода з Alstom). Ще одним пунктом є кошти з бюджету на оновлення пасажирського рухомого складу.

Крім цього, Камишін зауважив, що наразі продана непрофільних активів на 12,8 млн грн та 1,4 млрд грн брухту, ще на кілька сотень мільйонів мають продати найближчим часом.

Зауважимо, 3 листопада Уряд ухвалив нову уніфіковану методику затвердження нормативної грошової оцінки землі, яка може призвести до зменшення податкового навантаження на Укрзалізницю.

читайте також

Завантаження....