URM
Укрзалізниця Новини

В УЗ прокоментували заклики депутатів розслідувати забруднення територій залізниці

Укрзалізниця надала відповідь журналістам URM щодо звернення міжфракційного депутатського об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному та трубопровідному транспорті України» до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

В ньому нардепи закликали розслідувати забруднення територій залізниці. За їх інформацією, в УЗ існує величезна проблема з очисними спорудами. Скидання перевищує норми в 30-50 разів і в разі проведення перевірки Держекоінспекцією можливе накладення штрафу на Перевізника у розмірі від 250 до 300 млн грн.

Також депутати вказували на конфлікт інтересів у Василя Крилюка, який очолював Управління екологічного менеджменту «Укрзалізниці» в період з 2017-2021 року, а з нового року призначеного головою Департаменту безпеки Укрзалізниці (ЦЕТБ).

При цьому він паралельно очолює підприємство «Агентство сертифікації, екологічної експертизи та нотифікації» («АССЕН»), яке надає послуги у сфері екології та сертифікації.

Саме Крилюк у 2020 році ініціював виділення з бюджету УЗ  66,4 млн грн на екологічний аудит і 31 млн грн на отримання сертифікатів ДСТУ. І такі послуги надає компанія, де Крилюк обіймає посаду директора.

Ми попрохали УЗ прокоментувати ці заяви нардепів та дати відповідь чи проводить перевірка та чи відсторонений Крилюк на час її проведення. У відповідь УЗ повідомила:

Дійсно, у 2020 році при формуванні консолідованого фінансового плану АТ «Укрзалізниця» на 2021 рік Управлінням екологічного менеджменту (під керівництвом Василя Крилюка) було внесено пропозиції щодо можливості включення до вищезазначеного плану послуг на отримання міжнародних сертифікатів ДСТУ ISO 14001.

Однак, необхідні кошти УЗ за час, коли Крилюк обіймав посаду начальника Управління екологічного менеджменту (з 2017 року по січень 2021 року), не були виділені, і як наслідок, не були проведені тендерні процедури.

Також компанія зауважила, що не отримувала жодних послуг від ТОВ «АССЕН», та не укладала жодних договорів з цією юрособою. Щодо кримінальних проваджень про які вказували нардепи, інформація в УЗ відсутня.

Як бачимо, питання внутрішньої перевірки та відсторонення Укрзалізниця коментувати не стала.

читайте також

Завантаження....