URM
Новини

В УЗ пояснили, як вираховували орієнтовну вартість 80 електропоїздів

В Укрзалізниці навели чотири приклади, чому закладена початкова вартість 80 електропоїздів (31,5 млрд грн) на відповідному тендері є ринковою.

Приклади навели у порівнянні з нещодавньою закупівлею Швейцарією 286 потягів Stadler, яка придбала поїзди дешевше, ніж очікує УЗ. Перевізник заявляє, що розраховував можливу вартість за затвердженою методикою МЕРТ. Порівнювати ціну з аналогами доцільно лише після аукціону та фіналізації умов контракту, адже на торгах ціна знизиться.

Крім того, в УЗ зауважують, що Швейцарія закупила 286 поїздів приміського і міжміського сполучення. Натомість УЗ для міжрегіональних перевезень замовляє тільки 20 з 80 поїздів (четверту частину). Вони відрізняються за рівнем комфорту, адже призначені для подорожей, що тривають до 7 годин.

Для залізниць Швейцарії закуповуються електропоїзди з шириною кузова 2880 мм, а на електропоїзди для залізниць України прописана ширина кузова не менша за 3400 мм, що збільшує витрати матеріалів та витрати на розробку та випробування конструкції електропоїздів.

Третім фактом є податки, а саме ПДВ. У тендерній документації УЗ очікувана вартість закупівлі вказана з ПДВ 20 %, у Швейцарії рівень ПДВ — 7,7 %.

Також УЗ апелює до партії замовлення, адже Швейцарія замовила фактично втричі більше, ніж заплановане замовлення української залізничної компанії, а чим більша партія, тим більша знижка від виробника.

читайте також

Завантаження....