URM
Укрзалізниця Новини

В УЗ побачили покращення ситуації із закупівлею колійного обладнання, попри провалені тендери

Укрзалізниця відзвітувала, що протягом місяця відновлено ритмічне постачання матеріалів для стабільного функціонування та виконання ремонтних робіт.

Так, згідно з повідомленням компанії, це є результатом виконання доручення Антикризового штабу, який 17 вересня поставив завдання в найкоротші терміни забезпечити ритмічне постачання товарів, необхідних компанії.

Зокрема, за словами члена правління  АТ «Укрзалізниця» Ореста Логунова,  завдяки зниженню вартості продукції за чинними договорами та вторгування ціни в ході аукціонів компанії вдалося зекономити близько 230 млн грн.

Так, у третій декаді жовтня компанія почала відвантажувати власним підприємствам матеріали для ремонту колійної інфраструктури, зокрема, понад 10 тис. тонн рейок, 755 тонн накладок рейкових, 1105 тонн підкладок та запчастин до стрілочних переводів: рамні рейки — 863 шт., контррейкові рейки — 158 шт., хрестовини — 530 шт.

Також Перевізник заявляє — сформовано надійний запас дизельного пального, якого вистачить на 10-11 діб стабільної роботи Укрзалізниці.

Проте в пресрелізі не зазначили, що у жовтні не відбулись одразу два великих тендери  щодо закупівлі колійного обладнання на 842 млн грн (тут і тут).

Єдиною великою закупівлею стала закупівля рейок на 154 млн грн, але її провели без тендеру через відсутність конкуренції. Також на початку вересня УЗ уклала договір на закупівлю рейок з «Метінвест-СМЦ» на загальну суму 1,5 млрд грн, але ця закупівля відбулася до створення Антикризового штабу.

Щодо дизпального, то УЗ в жовтні проводила відбори в межах рамкової угоди, укладеної влітку 2021 року. Нові тендери із закупівлі ще не відбулися.

Загалом для держпідприємтсв та комунальних підприємств нормальна практика покращувати результати роботи наприкінці року, адже першу половину року триває погодження фінплану (бюджету), лише потім ідуть тендери та, відповідно, роботи починаються у другій половині року.

читайте також

Завантаження....