URM
Пасажирські перевезення Новини Укрзалізниця

В УЗ очікують до 2022 року отримати перші рекомендації від Deutsche Bahn щодо пасажирських перевезень

В Укрзалізниці очікують до початку 2022 року отримати перші напрацювання від німецьких спеціалістів щодо пасажирського напрямку.  Про це заявив заступник директора інвестиційної діяльності УЗ Володимир Шемаєв.

За його словами, проєкт співпраці з DB буде структурований у три етапи. У межах першого буде консалтинг. Зокрема як підготувати УЗ до ринку PSO, тобто до моделі організації соціально значущих перевезень.

Також ідеться про підготовку бізнес-планів для далекого і приміського сполучення на найближчі п’ять років, які мають допомогти УЗ створити прозорі прогнози по пасажирообороту.

Крім цього, німці мають надати УЗ допомогу з переглядом технічних вимог до пасажирського рухомого складу. Дедлайн встановлений до кінця лютого 2022 року, але в компанії розраховують отримати основні результати ще до 1 січня 2022 року.

Другий етап розпочнеться з 2022 року. Він передбачає операційне управління, але це не означає, що УЗ передасть контроль німецьким фахівцям, зауважив Шемаєв.

Рішення про те, чи продовжувати співпрацю, у будь-якому разі буде ухвалювати акціонер, тобто Кабінет Міністрів. І погоджує його наглядову раду. І якщо воно буде прийняте, то, швидше за все, у межах домовленостей між урядами України й Німеччини можна буде направити топ-менеджерів DB в керівництво пасажирської вертикалі для впровадження запропонованих ініціатив.

Володимир Шемаєв

Наприклад, так зробили в Казахстані, але лише в пасажирському напрямку. Проте там стався анбандлінг, тобто виділення пасажирської вертикалі в окрему бізнес-одиницю. Тому в Україні мова швидше за все може йти все ж про входження німецьких фахівців в топ-менеджмент пасажирської вертикалі холдингу.

На третьому етапі, коли пасажирський оператор УЗ досягне рівня інвестиційної привабливості, DB може увійти в капітал. Зокрема німців можуть залучити, як стратегічного інвестора для створення спільного оператора з більш амбіційними цілями, наприклад, виходу на міжнародні ринки перевезень. Проте в УЗ бачать таку перспективу не раніше чим через 10 років.

Нагадаємо, у серпні ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» АТ «Українська залізниця»  оголосив про намір укласти договір зі  «DB Engineering & Consulting GmbH» щодо консультаційних послуг для Перевізника. Вартість угоди становить 1,08 млн євро.

читайте також

Завантаження....