URM
Укрзалізниця Новини

В УЗ назвали кількість вагонів, залишених в окупованому Криму

За даними Укрзалізниці станом на березень 2014 року в Криму залишалося 885 вагонів. Станом на 2016 рік, за даними тієї ж Укрзалізниці, захопленими в Криму виявилося вже 515 вагонів. Про це йдеться в статті «Велике залізничне пограбування: як Україна втратила свої поїзди в Криму».

Іншу, актуальнішу статистику, щодо рухомого складу, який лишився в окупації Укрзалізниця надати не може.

За словами ексочільника МІУ Володимира Омеляна, Україною було вивезено абсолютно все, що змогли. Відзначимо, що Володимира Омеляна призначили спочатку заступником міністра інфраструктури України у грудні 2014 року. Майже відразу після того, як залізничне сполучення з Кримом перервалося.

Максимально той рухомий потяг, який вони могли вивезти, вони відвезли, але потім уже все відбувалося під дулом автоматів і зазвичай ніхто не хотів або боявся ризикувати своїм життям, розуміючи, що будь-які потяги можуть бути зупинені силою. Тому я думаю це передусім причина того, що нерухомий склад залишився на території Криму. Так само і на території Донбасу, бо там рахунок іде на тисячі одиниць

Володимир Омелян

Серед того, що вдалося повернути — електропотяг «Крим-перлина України» ЕПЛ2Т-032, 2008 року випуску. У Криму він був найновішим. Зараз він працює на Придніпровській залізниці.

Нагадаємо, колишній директор підприємства «Кримдорзв’язок» і «Севастопольського міжгалузевого підприємства промислового залізничного транспорту» визнав провину у фінансуванні окупації Криму,

читайте також

Завантаження....