URM
Інфраструктура Новини

В уряді докладно розповіли про майбутню нову залізничну гілку на Луганщині

У Мінреінтеграції розповіли про плани побудови нової залізничної колії на Луганщині.

Ідеться про об’єднання колій  Кіндрашівська-Нова – Старобільськ – Лантратівка з усією залізничною мережею України. Наразі існує кілька варіантів розміщення нової залізничної перетинки між гілками Попасна – Сватове – Куп’янськ та Кіндрашівська-Нова – Старобільськ – Лантратівка.

До останньої гілки входять залізничні станції Новий Айдар та Старобільськ, інфраструктура яких придатна до стикування з новою гілкою. На колії Попасна – Сватове – Куп’янськ цим критеріям відповідають станції Рубіжне та Сватове.

Тож будівництво колії можливе  в трьох варіантах – між станціями Новий Айдар та Рубiжне (бл. 43 км), Старобільськ та Сватове (бл. 62 км) або ж Рубіжне та Старобільськ (бл. 59 км).

Який з них буде реалізовано – вирішіть ТЕО, яке вже виконується за грантові кошти USAID.

Наразі через обрізане залізничне сполучення, від держави відмежовані дев’ять північних та східних сільськогосподарських районів області, у яких зосереджено понад 800 суб’єктів господарської діяльності, зокрема 16 елеваторів загальною потужністю 766 тис. тонн, ВП «Луганська ТЕС», ТОВ ДТЕК «Східенерго».

Більшість станцій лінії  Кіндрашівська-Нова – Лантратівка до початку російської агресії були орієнтовані на отримання великих обсягів кам’яного вугілля та відправлення зерна й продуктів перемолу.

За інформацією Укрзалізниці, з 2013 до 2018 року показники прибуття та відправки на станції лінії кам’яного вугілля знизилися вдвічі з 2,1 млн тонн до 1 млн тонн, а відправка зерна припинилася взагалі.

читайте також

Завантаження....