URM
Вантажні перевезення Новини

В Укрзалізниці відзвітували про рекордні відвантаження зернових

У жовтні середньодобове навантаження зернових вантажів склало 131,4 тис. тонн. У компанії зазначають, що це найбільший показник за останні 10 років.

Упевнений, що в партнерстві з аграріями нам вдасться перевезти цьогоріч рекордні показники зерна, значно наростити експортні показники та покращити економічний стан України.

Олександр Камишін, голова правління АТ «Укрзалізниця»

За інформацією компанії, у жовтні поточного року перевезення зернових вантажів залізничним транспортом зросли на 8,1% у порівнянні з жовтнем минулого року — до 3,8 млн тонн.

А з початку нового маркетингового сезону 2021-2022 (з липня 2021 року) перевезено 12,9 млн тонн зернових вантажів, що на 7,4% більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року.

В Укрзалізниці відзвітували про рекордні відвантаження зернових

Нагадаємо, від експорту зерна у новому сезоні Україна може отримати $20 млрд.

Раніше в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) розповіли, з якими проблемами зіткнуться зерновики цього року. В асоціації переконані — попри дуже гарний врожай зернових є фактори, які значно ускладнюють його транспортування.

 З огляду на прогнози з рекордного врожаю зернових цього року на понад 75 млн тонн, дуже критичним постає питання перевезення зерна територією України, у тому числі забезпечення експорту. Слід зазначити, що значна кількість зернових перевозиться саме залізницею до портів для подальшого експорту.

ОЛЕГ НЕСТЕРОВ, ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ДИРЕКТОРА З АДВОКАЦІЇ УКАБ

Ще один неприємний фактор — підвищення цін Укрзалізницею на вантажні перевезення. Так, тариф на перевезення сільськогосподарської продукції з 1 вересня 2021 зріс на 8 %, а з 1 січня 2022 підвищиться ще на 6 %.

читайте також

Завантаження....