URM
Укрзалізниця Новини

В Укрзалізниці шукають рішення, аби уникнути паливних криз надалі

Через специфіку ціноутворення палива, за якій Укрзалізниця закуповує пальне, у 2021 році компанія мала дві паливні кризи. В Антикризовому штабі шукають рішення, але поки його немає.

Станом на 17 вересня в Укрзалізниці пального на 9 діб. За словами виконувача обов’язків голови правління компанії Олександра Камишіна проблемою є специфіка рамкових угод. Ціна в них прив’язана до європейських індексів, але вони не завжди відповідають ситуації в Україні й постачальникам не завжди вигідно постачати паливо УЗ.

У таких випадках вони починають постачати пальне Перевізнику за залишковим принципом, адже спочатку поставлять туди, де більша маржа.  Завданням Антикризового штабу є розробка рішення закупівель пального, коли запасів пального стає менше ніж 9 діб.

Зауважимо, що чинне закупівельне законодавство дозволяє проводити спрощені закупівлі у разі нагальної потреби. Саме цим правом користувалася Укрзалізниця під час кризи у квітні, коли закуповувала пальне без тендеру.

Нагадаємо, 1 липня Укрзалізниця уклала рамкову угоду на 5,3 млрд грн щодо постачання 200 тис. тонн пального. Рамкова угода передбачає спрощені закупівлі за потребою з учасниками. Закупівлі проводяться в заявлених межах. У цьому випадку — до 5,3 млрд грн та 200 тис. тонн. Термін угоди – до 30 березня 2022 року.

читайте також

Завантаження....