URM
Укрзалізниця Новини

В Укрзалізниці розповіли, як працюють над Open Data

Укрзалізниця реалізує проєкт УЗ Open Data, який забезпечить прозорість компанії та відкритість основних даних товариства для ключових груп стейкхолдерів ( зацікавлених сторін. — ред.). Про це під час форуму Mintrans Forum 2021 повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Коли світ живе block chain, machine learning та big data, ми досі працюємо з таким об’єктом залізничної культурної спадщини, як оперативно-добовий звіт, що складається з 18 сторінок табличної інформації. Але ми стаємо прозорішими для всіх на шляху до діджиталізації, робимо значну частину цих даних відкритими і вони є доступними онлайн.

Олександр Камишін

За словами Камишіна, нинішя форма оперативних звітів не лише складна для сприйняття працівниками компанії та менеджментом, а й не дозволяє швидко взаємодіяти зі ЗМІ, громадськістю та іншими групами стейкхолдерів.

Зараз ІТ-працівники товариства працюють над тим, щоб надавати ті ж самі табличні дані, але в зрозумілому форматі дашборду (дашборд — це схема, таблиця чи графік (чи все разом), що показує аналітичні дані, здобуті з різних джерел, але пов’язані між собою. Зазвичай ці дані подаються у вигляді інтерактивного цифрового поля та використовуються у бізнес-середовищі).

Перший дашборд, який з’явися в компанії мав 3 цифри й який оновлювався щоденно до 06:30.

На сьогодні дашборди Укрзалізниці містять уже значно більше оперативної звітності, яка дає повну інформацію про поточну діяльність компанії. «Ми бачимо навантаження, ми бачимо роботу локомотивів, це інформація по всіх рівнях Укрзалізниці, і вона надає повну картину про те, що відбувається в компанії»

Олександр Камишін

За його словами, інтерактивні dashboards доступні для працівників на екранах у головному офісі АТ «Укрзалізниця». Ці інформаційні панелі оновлюються щоранку та містять більше 10 ключових параметрів контролю за діяльністю товариства за минулу добу. Зокрема, це оперативні звіти з навантаження та вивантаження вагонів; обігу вантажних вагонів; кількості вагонів та локомотивів, задіяних у перевезеннях; наявності дизельного пального; проведення аукціонів та їх переможців тощо.

Довідково. Open data – об’ємне поняття, що охоплює одночасно і концепцію, і явище, в якому вона втілюється.Open data як концепція – це ідея про те, що інформація, яка не є предметом авторського права, не захищена патентами та іншими механізмами контролю, повинна бути доступна всім. Вважається, що обмеження доступу до даних йдуть проти суспільного блага. Відкриті дані не передбачають обмежень та/або оплати. Більш того, місія відкритих даних полягає у підзвітності влади перед громадянами.

читайте також

Завантаження....