URM
Укрзалізниця Новини

В Укрзалізниці аудитори виявили порушень на 61 млрд

За 2020–2021 роки працівники Державної аудиторської служби виявили на різних підприємствах 167 млрд втрат при цьому до бюджету повернуто 78 млрд. Голова Державної аудиторської служби Геннадій Пліс розповів, що зараз основні об’єкти зацікавленості Служби — це Нафтогаз, Енергоатом та Укрзалізниця.

Так, на Укрзалізниці аудитори виявили порушень на 61 млрд.

Причому за словами Пліса є ще купа речей, які можна було б трактувати як втрати: наприклад, неправильна тарифна політика, коли тариф на перевезення руди був заниженим. Це порушення було усунуте після перевірки, але воно дало недоотримання в 17 млрд.

Проте, як зазначає аудитор, казати, що керівництво Укрзалізниці при цьому перевищило свої повноваження — не можна.

«Коли були зафіксовані витрати на корпоративні картки членів наглядової ради у розмірі 15 млн, почали казати, що нема в них цих карток. Але директор департаменту, що відповідає за господарську частину, витратив неправомірно цю суму на обслуговування правління. При цьому він мав надати окремий документ, в якому було б зазначено, що ці витрати були на виконання функціональних обов’язків. Але мені цікаво, як можна провести віскі та кальян під виконання своїх обов’язків? Тому, звісно, такого документа там не було»

Геннадій Пліс

Також голова Державної аудиторської служби пригадав випадок, коли  Укрзалізниця не сплатила 750 млн дивідендів (за 2019 рік, які були відтерміновані у зв’язку з пандемією коронавірусу ), але після перевірки таки це зробила.

Раніше Держаудитслужба передала до НАБУ інформацію про порушення на УЗ.  Разом з ти, у 2021 році до суду не скерувано жодної справи за матеріалами НАБУ щодо корупції в Укрзалізниці.

читайте також

Завантаження....