URM
Укрзалізниця Новини

В Укртрансбезпеці пояснили ситуацію з призупиненням дії ліцензії УЗ

Очільник Укртрансбезпеки Євген Зборовський пояснив ситуацію щодо призупинення дії ліцензії Укрзалізниці.

За його словами, у липні 2021 року, уперше за п’ять років, співробітники Укртрансбезпеки провели планову перевірку додержання Укрзалізницею ліцензійних вимог. Насамперед безпекової складової.

За результатами перевірки було встановлено 116 порушень, про які було повідомлено минуле керівництво Перевізника. Натомість колишнє керівництво компанії відмовилось від співпраці.

Ми запропонували розробити спільний план щодо виправлення ситуації, однак на заплановану зустріч ніхто не з’явився, а на адресу Укртрансбезпеки надійшов формальний лист-відписка.

Євген Зборовський

Зборовський пояснив, що перевірка додержання ліцензійних вимог — це стандартна процедура, яка передбачає у разі виявлення низки порушень винести відповідне рішення щодо зупинення дії ліцензії.

Позапланова перевірка була завершена 24 грудня 2021 року. Її результати показали низку порушень, які не виправлялися роками, що і стало підставою для відповідного наказу.

Проте в Укртрансбезпеці зауважили, що наказ вступає в силу лише у разі невиправлення порушень. Фактично, це попередження про можливе скасування ліцензії, а не саме скасування.

Порушення, які ми виявили, існували роками. І справжня зрада у тому, що до приходу нашої команди питання безпеки на залізниці не було пріоритетом ані для Міністерства, ані для Укртрансбезпеки. Подібні перевірки проводились поверхово, а її результати приховувались від громадськості.

Євген Зборовський

Нагадаємо, 30 грудня Укртрансбезпека видала наказ щодо зупинення дії ліцензії Укрзалізниці на право провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів залізничним транспортом.

У МІУ журналістам URM повідомили, що наказ набуває чинності через 10 днів після оприлюднення (11 січня), але він має попереджувальний характер для виправлення порушень з боку Укрзалізниці (два місяці).

читайте також

Завантаження....