URM
Кадри Новини Укрзалізниця

В Україні розпочне роботу Комітет з призначення у наглядові ради держкомпаній

Найближчим часом буде запущено роботу Комітету з призначення у наглядові ради держкомпаній. Про це заявив перший віцепрем’єр, міністр економіки Олексій Любченко.

Про таке він сказав під час круглого столу «Корпоративне управління ДП в Україні, Огляд ситуації з урахуванням керівних принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)»

Наразі серед найбільших підприємств є такі, які вже залишились без наглядових рад чи керівників, а є підприємства, де така ситуація станеться найближчим часом через закінчення строку контрактів.

Олексій Любченко, перший віцепрем’єр, міністр економіки

Водночас в Організації економічного співробітництва та розвитку зазначили, що український уряд має чітко відокремити роль держави як власника й акціонера від ролі наглядових рад.

У свою чергу наглядові ради повинні отримати повноваження та виконувати свої функції: висунення кандидатів на посади в органах управління державними підприємствами, проведення процедур їх звільнення, удосконалення фінансової й не фінансової відповідальності, звітування тощо.

заступник Генерального секретаря ОЕСР Масамичі Коно

Відзначимо, що 16 червня Кабмін ухвалив зміни до порядку відбору кандидатів до наглядової ради Укрзалізниці. Так, кандидатів буде висувати не спеціальна комісія, а Міністерство інфраструктури. Тож вищезгаданий комітет навряд чи вплине на відбір у наглядову раду УЗ.

Нагадаємо, що 19 червня в окремих членів наглядової ради АТ УЗ закінчився термін повноважень, але в Міністерстві інфраструктури його продовжили на три місяці.

читайте також

Завантаження....