URM
Міжнародні Новини

У РФ з нового року зростуть тарифи на вантажні перевезення

Індексація ставок тарифів на перевезення вантажів мережею РЖД наступного року становитиме 6,8 % з урахуванням надбавки 1 % на капітальний ремонт. Про це йдеться в наказі Федеральної антимонопольної служби.

У документі йдеться про те, що індексація ставок на вантажоперевезення у 2022 році становитиме 5,8 %, а з урахуванням додаткової надбавки за капітальний ремонт у розмірі 1 % загальна індексація становитиме 6,8 %. Також передбачено збільшення ставок у 2023 році на 4,5 %, у 2024–2025 роках — на 4%. Крім цього, передбачається збільшення надбавки на капремонт колії в 2023 році до 5% (зростання на 2 п. п.) та до 7 % у 2024 (зростання ще на 2 п. п.).

Крім того, буде додатково проіндексовано на 4,75 % тарифи на контейнерні перевезення (за винятком термічних).

Про те, що РЖД має намір індексувати тарифи на вантажні перевезення стало відомо ще в жовтні. Таким чином в РЖД розраховують компенсувати додаткове фінансове навантаження від зростання цін на послуги та матеріали, яке виявилося вищим за прогнозовані значення Міністерства економічного розвитку РФ.

В Україні зростуть тарифи на вантажні перевезення

Нагадаємо, з 2022 року тарифи на залізничні перевезення вантажів 1-го класу зростуть на 9 % і в Україні. Раніше, у серпні, набрали чинності нові тарифи на залізничні перевезення. Ними встановлено тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу.

Наразі триває судова суперечка щодо правомірності підняття тарифів через позов структур Ріната Ахметова.

Зазначимо, що тарифи піднімали і кілька років тому. Нещодавно Міністерство інфраструктури оприлюднило звіт щодо використання коштів від підняття тарифів на залізничні перевезення у 2018 році та 2019 роках. Тоді  індексація тарифів принесла державі додаткові 376 млн грн (у вигляді податків), а вантажовідправники додатковою втратили 10 млрд грн.

читайте також

Завантаження....