URM
Тарифи Новини

У профільній ТСК підтримали підвищення тарифів на вантажні перевезення

ТСК з питань Укрзалізниці рекомендувало підвищувати тарифи, оскільки певні вантажі перевозяться у збиток цій державній компанії. Про це в ефірі телеканалу «Перший Діловий» заявив член профільної ТСК Ігор Мурдій.

Але Укрзалізниці потрібно нарешті навести лад з обліком витрат, із розрахунками собівартості перевезень. Інакше у бізнеса виникатимуть цілком закономірні запитання щодо того, чи є потреба у підвищенні тарифів. На жаль, поки що не спостерігається жодного прогресу у наведенні ладу саме в цих питаннях.

Ігор Мурдій

За словами Мурдія, не можна просто підняти вартість перевезення й отримати додаткові кошти, адже з такими негосподарськими підходами, які є зараз в УЗ, гроші просто підуть на вітер. Тож треба насамперед змінювати підходи до роботи

Нагадаю, що, як показав аудит нашої ТСК, останні 5 років навіть плани капітальних вкладень Укрзалізниці виконувались менше як на половину. Стан інфраструктури і техніки компанії лише погіршувався. Основні активи здешевшали на третину. Цього допускати не можна.

Ігор Мурдій

Раніше Асоціація вапняної промисловості звернулася до міністра юстиції України Дениса Малюськи з проханням відмовити в проведенні державної реєстрації проєкту наказу МІУ щодо підвищення тарифів на вантажні перевезення.

Зазначимо, що 22 вересня Державна регуляторна служба отримала проєкт наказу МІУ «Про внесення зміни до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Проєкт оприлюднили 9 вересня, він передбачає зростання на 9 % тарифів на перевезення вантажів першого класу з  2022 року. Проте лише після погодження проєкту ДРСУ та реєстрації в Мін’юсті й МІУ наказ набере чинності.

Нагадаємо, нові тарифи на залізничні перевезення ввели в дію з 17 серпня. Ними встановлено тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу.

Раніше в МІУ заявляли, що мають намір скоротити перехресне субсидування між вантажами та привести до беззбиткового рівня перевезення вантажів позакласної групи 1-го тарифного класу.

читайте також

Завантаження....