URM
Статті Інфраструктура Лонгріди Новини

Як в Україні залізницю електрифікують

Нещодавно набули чинності зміни до тарифів на вантажні перевезення. В Укрзалізниці підрахували — уже цього року компанія отримає близько 2 млрд грн додаткових доходів, а наступного року — ще близько 10 млрд грн. Планується, що кошти від зазначених ініціатив буде направлено на відновлення залізничної інфраструктури: ремонт колій та електрифікацію залізниці. Розповідаємо, які ділянки будуть електрифікувати та на якому етапі зараз цей процес.

Ділянка Чорноморська — Берегова

В Одеській області у рамках програми Президента «Велике будівництво» триває реконструкція ділянка Чорноморська — Берегова. По завершенню робіт зросте вантажопотік до українських портів.

Реконструкція цієї ділянки дасть можливість влаштувати другу головну колію на цьому перегоні і збільшити пропускну спроможність з 55 до 60 пар поїздів на добу. Надалі розглядається можливість добудови другої головної колії на ділянці пост 24 км — пост 30 км — станція Берегова – станція Хімічна, після чого пропускна спроможність ділянки Чорноморська — Берегова — Хімічна складе вже 150 пар поїздів на добу.

Саме цими залізничними шляхами здійснюються перевезення для трьох з найбільших стивідорних компаній порту: ДП «МТП Южний», ТОВ «Трансінвестсервіс» та АТ «Одеській припортовий завод».

Зараз на ділянці Чорноморська — Берегова ведуться роботи з облаштування земляного полотна поблизу сіл Великі Ламзаки та Благоєве. Там відновлюється стійкість полотна, розробляється та ущільнюється ґрунт, влаштовуються кювети. Наступний етап — електрифікація та реконструкція пристроїв сигналізації, централізації, блокування та зв’язку на прилеглих роздільних пунктах.

Ділянка Черкаси – імені Т. ШевченкаЯк в Україні залізницю електрифікують

Також у серпні розпочалися роботи з електрифікації ділянки Черкаси – імені Т. Шевченка регіональної філії “Одеська залізниця” АТ “Укрзалізниця”. Роботи плануються закінчити до 31 березня 2022 року.

Завдяки модернізації та електрифікації залізниці від Черкас до ст. Т. Шевченка в м. Смілі загальною довжиною 30 км будуть запущені швидкісні електропоїзди від Черкас до столиці з часом у дорозі 2 год. 30 хв. Тож жителі області отримають якісно нове приміське сполучення з обласним центром. Швидкі та зручні поїзди будуть відправлятися від Городища, Корсунь-Шевченківського, Сміли, Кам’янки до Черкас.

У планах на наступні роки передбачено продовження електрифікації від Черкас до станції Гребінка загальною протяжністю 90 км.

Ділянка Ковель — Ізов — Держкордон

Як в Україні залізницю електрифікують

Розпочалися й активні роботи з електрифікації ділянки Ковель — Ізов — Держкордон. Відповідний дозвіл на початок основних робіт нещодавно було отримано від Державної архітектурно-будівельної інспекції України.  По завершенню робіт:

  • Укрзалізниця зможе відчутно збільшити вагу вантажних поїздів на ділянці, підвищити її пропускну спроможність та скоротити терміни доставки вантажів.
  • УЗ вивільнить 10 магістральних тепловозів, що суттєво зменшить викиди продуктів згоряння в атмосферу (близько 12 тис. т/рік) та на 136,4 млн грн на рік зменшити експлуатаційні витрати.

Ділянка Долинська — Миколаїв — Колосівка

Як в Україні залізницю електрифікуютьТакож до кінця цього року планується визначити підрядника на електрифікацію ділянки Долинська — Миколаїв — Колосівка. А вже наступного року залізниця розпочне роботи з електрифікації.

За словами директора регіональної філії “Одеська залізниця” Сергія Нікуліна, кошти надані Європейським банком реконструкції та розвитку, уже зарезервовані.

Проєктом зокрема передбачено будівництво другої паралельної колії на одноколійних відрізках. Це дозволить збільшити швидкість руху, зменшити оборот вагонів та дасть можливість підвищити переробну спроможність станції.

Також електрифікація ділянки Долинська-Миколаїв-Колосівка збільшить пропускну спроможність Миколаївського порту вдвічі.

Ділянка Житомир – Новоград- Волинський

Як в Україні залізницю електрифікують

Хочуть електрифікувати і ділянку залізниці від Житомира до Новограда-Волинського. Вона  триватиме як мінімум 2 роки, а загальна вартість проєкту складе 1,5 млрд гривень.

Проєкт передбачає прокладання лінії протяжністю 91 км та посилення електропостачання вздовж усього напрямку, бо старі лінії потребують негайного оновлення. Після завершення реконструкції Укрзалізниця зможе запустити поїзди швидкістю понад 150 км/год.

Електрифікація лінії Житомир – Новоград-Волинський дозволить перенаправити через Житомир 10 щоденних поїздів далекого сполучення і тим самим забезпечити щоденне сполучення з 19 обласними центрами країни. Також залізничники планують запустити через Житомир поїзди Інтерсіті. На реалізацію проєкту вже закладено 400 млн гривень.

читайте також

Завантаження....