URM
Міжнародні Новини

У Німеччині знову страйкують залізничники

Протягом наступних п’яти діб рух поїздів далекого прямування в Німеччині скоротиться на 75 %. Адже профспілка машиністів знову не змогла домовитися з Deutsche Bahn про підвищення зарплати.

Страйк німецька профспілка машиністів GDL почала в ніч з середи на четвер 2 вересня. Це вже третій страйк з початку серпня.

Страйк стане найдовшим в останній серії страйків і триватиме понад 5 діб. Він, як і попередні, повинен істотно обмежити пасажирські залізничні перевезення в країні. У сфері вантажних перевезень страйкувати почали ще в середині дня 1 вересня.

Водночас у Deutsche Bahn вважають, що здатні під час нинішнього припинення роботи машиністів зберегти близько 25 % рейсів далекого прямування і 40 % рейсів приміських поїздів і міських електричок. Разом з тим Deutsche Bahn подала до суду на профспілку машиністів через страйки. Кажуть — роблять це в інтересах клієнтів.

«Право на страйк — цінний актив. Однак страйки дозволені тільки в тому випадку, якщо вони знаходяться в рамках чинного законодавства. На наш погляд, зі страйками GDL інша справа. Ось чому ми повинні діяти зараз в інтересах наших клієнтів і співробітників і домагатися юридичного розгляду страйків»

Мартін Зайлер, Директор DB з персоналу

Зазначимо, що на початку червня GDL оголосила про провал переговорів про поліпшення умов праці, які тривали кілька місяців.

Раніше Deutsche Bahn пропонував профспілці підвищення заробітної плати в два етапи: на 1,5 % з 1 січня 2022 року і на 1,7 % з 1 березня 2023 року. Однак профспілка визнала ці умови недостатніми.

У середу Deutsche Bahn висунув профспілці нові пропозиції в надії запобігти страйку: поступове підвищення зарплати на 3,2 %, одноразову виплату «корона-премій» у розмірі до 600 євро і зменшення терміну дії тарифного договору з 40 місяців до 36. Однак профспілка станом на ранок четверга відкинула цю пропозицію і оголосила про початок страйку.

Нагадаємо, 11-13 серпня у Німеччині вже страйкували машиністи локомотивів DB Cargo. У перший день стояли 190 вантажних поїздів. Другий страйк відбувся з 21 по 25 серпня.

читайте також

Завантаження....