У Німеччині у вересні цього року було зареєстровано 137 тисяч вантажних вагонів з новими шумопригнічуючими гальмовими колодками, що на 39 відсотків більше, ніж наприкінці 2019 року. Ці рухомі склади мають силу звуку на майже 10 децибелів меншу, ніж їх попередники.
Згідно з даними об’єднання Allianz pro Schiene, за рік після запровадження заборони на гучні проходи вантажних потягів у Німеччині фіксують зниження рівня «залізничного шуму».
Так, протягом останніх двох з половиною років в Німеччині з 56 до 90 відсотків збільшилась кількість вантажних потягів, які спричиняють силу звуку, меншу 86 децибелів.
Відзначимо, що Німеччина — перша в ЄС країна, яка наклала заборону на використання особливо гучних вантажних вагонів. В інших країнах блоку на окремих ділянках залізниць така заборона набере чинності з грудня 2024 року. До цього Єврокомісія надасть фінансову допомогу залізничним підприємствам для переходу на безшумні гальмові колодки.
Шум залізниці шкідливий для здоров’я
Транспортний шум, зокрема й залізничний, пов’язаний зі значним ризиком розвитку деменції у людей, які проживають у безпосередній близькості цього шуму. Таких висновків дійшли данські вчені.
Результати дослідження показали, що автомобільний шум вищий за 55 децибелів (тобто гучніший від звичайної розмови) пов’язаний зі збільшенням ризику розвитку деменції на 27 %, а шум поїздів вищий від 50 децибелів – на 24 %. У цілому лише за 2017 рік у Данії звуковий фон транспортного трафіку міг викликати 1216 з 8475 випадків деменції.