URM
Міжнародні Новини

В Молдові ухвалили проект Кодексу залізничного транспорту

Молдовський парламент ухвалив у остаточному читанні проект Кодексу залізничного транспорту. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

Реалізація нового Кодексу залізничного транспорту усуне монополію ДП «Залізниця Молдови» на ринку залізничних послуг.

Проект Кодексу розроблено для реалізації Угоди про асоціацію між Республікою Молдова та Європейським Союзом та її державами-членами, а також інших угод, підписаних країною з європейськими партнерами.

Читайте також: Олександр Дюговський: Яких вам ще реформ не вистачає?

Таким чином, залізнична інфраструктура, як і раніше, належатиме державі, а послуги тягового, пасажирського та вантажного транспорту зможуть надавати приватні оператори.

При цьому будуть встановлені конкретні правила участі держави у розвитку залізничної інфраструктури і, отже, буде створено справедливий інвестиційний клімат у галузі, що забезпечуватиме конкурентоспроможність ринку вантажних залізничних перевезень.

Підвищена увага буде приділятися пасажирським перевезенням. У зв’язку з цим проект створює необхідну правову базу для затвердження суворих правил на залізничному пасажирському транспорті щодо надання послуг пасажирських перевезень, режиму обслуговування, механізму компенсації та інших питань, пов’язаних із захистом прав споживачів у даній сфері.

Також депутати схвалили в остаточному читанні проект внесення змін до деяких законодавчих актів щодо галузі залізничного транспорту. Документ передбачає створення Управління залізниць, яке буде зобов’язане видавати такі дозвільні документи: дозвіл на залізничний транспорт, сертифікат безпеки для залізничних підприємств та дозвіл на безпеку керуючого інфраструктурою.

В той же час нова редакція  українського законопроєкту про залізничний транспорт буде проголосована навесні 2022 року

читайте також

Завантаження....