URM
Міжнародні Новини

У Литві вважають, що втрати від заборони транзиту через Білорусь будуть незначними

Втрати, яких може зазнати економіка Литви від заборони залізничного транзиту через Білорусь литовських вантажів, не будуть значними, заявила міністерка фінансів країни Гінтаре Скайсте.

Так,  влада Білорусі заявила про припинення з 7 лютого залізничного транзиту через свою територію деяких категорій литовських вантажів, у тому числі нафтопродуктів та добрив.

Литовська міністерка повідомила, що для мінімізації цих втрат вишиковуються альтернативні маршрути. Зокрема влада планує надати допомогу підприємствам, які через заборону транзиту матимуть додаткові проблеми.

Нагадаємо, Литва з лютого припинила транзит білоруських добрив. Раніше «Литовські залізниці» підписали договір з «Білоруськалієм», який діє до кінця 2023 року. Згідно з угодою, через Литву та Клайпедський порт перевозиться близько 11 млн тонн білоруських добрив.

Після того як 8 грудня набули чинності санкції США для «Білоруськалію», їхній транзит через Литву спочатку не було зупинено, оскільки «Білоруськалій» ще в листопаді виконав авансовий платіж «Литовським залізницям».

За оцінками експертів, Білорусь може втратити приблизно $2-3 млрд валютних надходжень через заборону транзиту. Водночас збитки, яких зазнає Литва внаслідок відмови від транзиту білоруських калійних добрив, сягають понад мільярд євро.

читайте також

Завантаження....