URM
Укрзалізниця Новини Пасажирські перевезення

В КЕВРЗ розповіли, чому уклали договір з Deutsche Bahn 

Під час засідання Тимчасової слідчої комісії в.о. директора КЕВРЗ Сергій Пишняк відповів на запитання, чому саме його підприємство уклало договір з консультантами німецького Deutsche Bahn.

За його словами, КЕВРЗ є основним заводом, що обслуговує пасажирські напрямки. Оскільки німецькі фахівці розробляють стратегію капітальних ремонтів пасажирського рухомого складу, то саме КЕВРЗ є вигодоодержувачем від цієї співпраці.

Сама співпраця розрахована до вересня наступного року. Проте перші звіти завод уже отримав, але остаточний звіт буде у 2022 році. Водночас член ТСК Ігор Мурдій спитав директорів інших заводів УЗ, чи є в них потреба в таких консультаціях, на що вони відповіли що немає.

Тому постало питання, хто давав вказівку КЕВРЗ укласти цей договір, на що Володимир Махлай відповів, що це рішення акціонера. Представник УЗ своєю чергою заявив, що стратегія анбандлінгу  містить розділення компанії, а в напрямку пасажирських перевезень в УЗ немає досвіду організації, а той, що є, не підходить. Тому вирішили залучити  Deutsche Bahn.

На запитання, коли буде анбандлінг, заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков заявив, що МІУ рухається в цьому напрямку.

Нагадаємо, 26 серпня приватне акціонерне товариство “Київський електровагоноремонтний завод” (належить УЗ) уклало договір з Deutsche Bahn Engineering & Consulting щодо надання консультацій для Укрзалізниці. Вартість договору – 891 тисяча євро.

Проте експерти ТСК вважають угоду з Deutsche Bahn Engineering & Consulting незаконною.  Адже Укрзалізниця навмисно уникла тендера щодо вибору консультанта для компанії.

читайте також

Завантаження....