URM
Тарифи Новини

В ФРТУ вважають, що підвищення вартості залізничних перевезень призведе до негативних наслідків для «Великого будівництва»

Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) направила лист до Президента України. У листі ФРТУ закликає Володимира Зеленського не допустити підвищення вартості залізничних перевезень. У Федерації переконані — подорожчання вантажних перевезень залізницею негативно вплине на президентський проєкт «Велике будівництво».

Відбудеться подальша переорієнтація вантажів із залізничних на автомобільні перевезення. Як наслідок, суттєво зросте навантаження та погіршиться якість автодоріг, це зведе нанівець ефекти від реалізації проєкту Президента України «Велике будівництво».

Федерація роботодавців транспорту України

Також унаслідок збільшення вартості перевезень основних будівельних матеріалів (пісок, щебінь, цемент) зменшиться обсяг будівництва, зокрема в межах «Великого будівництва».

Раніше у Федерації роботодавців транспорту України пояснили, чому Укрзалізниця не хоче розкривати собівартість тарифів. На думку генерального директора ФРТУ Володимира Гусака, перевізник не має чіткого обліку й чіткого розділення собівартості за вантажами.

Хто підтримав підвищення тарифів на вантажні перевезення УЗ

Профспілка залізничників звернулася до міністра інфраструктури Олександра Кубракова про необхідність врахування пропозицій АТ «Укрзалізниця» щодо тарифної політики.

У профспілці вважають, що пропоноване міністерством підвищення вантажних тарифів недостатнє. Так, за даними Державної служби статистики України, з 2009 року по 2020 рік зростання індексу цін виробників промислової продукції випереджає індекс тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 60%.

Як планується підвищити тариф на перевезення

Нагадаємо, на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили проєкт наказу  «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-го класу:

  • встановити тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу;
  • збільшити тарифи на перевезення нинішньої групи вантажів 1-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 20,4% з 01.01.2022;
  • збільшити тарифи на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 6,5% з 01.01.2022.

У МІУ очікують, що ухвалення проєкту наказу дозволить скоротити перехресне субсидування між вантажами та привести до беззбиткового рівня перевезення вантажів позакласної групи 1-го тарифного класу.

Зі свого боку в УЗ підрахували — у разі зміни тарифів з 1 вересня 2021 року Укрзалізниця вже до кінця цього року зможе одержати додаткові доходи в сумі 1,783 млрд грн і приблизно 10 млрд грн  наступного року.

читайте також

Завантаження....