URM
Рухомий склад Новини

В ФРТУ розкритикували новий механізм продовження строку експлуатації вантажних вагонів

Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) звернулася до Міністерства інфраструктури з вимогою доопрацювати проєкт постанови Кабінету Міністрів України щодо продовження строку експлуатації вантажних вагонів.

Ідеться про проєкт постанови Кабміну «Деякі питання визначення умов і порядку організації діяльності залізничного транспорту загального користування», який опублікувало на своєму офіційному сайті Міністерство інфраструктури.

Згідно з документом, МІУ повинно у тримісячний строк розробити та затвердити Порядок проведення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження строку експлуатації вантажних вагонів, установленого виробником, та визначити строк продовження експлуатації таких вагонів.

ФРТУ виступає проти нового механізму продовження строку експлуатації вантажних вагонів

В ФРТУ наводять такі аргументи щодо доопрацювання відповідного документа:

  • Запропонований проєктом постанови механізм державного регулювання не узгоджується із чинним законодавством України та по суті запроваджує штучне незаконне обмеження для власників ще придатного вагонного парку в частині його використання понад нормативний строк.
  • Відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України «Технічним регламентом безпеки рухомого складу залізничного транспорту» рухомий склад, який відповідає вимогам цього Технічного регламенту, вільно переміщується, розміщується на ринку послуг залізничного транспорту та експлуатується на території України.

Тобто на сьогодні чинне законодавство України не забороняє власникам ще придатного вагонного парку використовувати його понад нормативний строк у разі, якщо він відповідає вимогам щодо забезпечення безпечності продукції, встановленим законодавством (усім чинним технічним регламентам, які застосовуються до нього).

заява ФРТУ

Нагадаємо, у травні Кабінет Міністрів України заборонив ввезення низки вантажних залізничних вагонів із вичерпаним терміном експлуатації в режимі тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від сплати митних платежів.

читайте також

Завантаження....