URM
Тарифи Новини

У ФРТУ пояснили, чому Укрзалізниця не хоче розкривати собівартість тарифів

У Федерації роботодавців транспорту України пояснили, чому Укрзалізниця не хоче розкривати собівартість тарифів. На думку генерального директора ФРТУ Володимира Гусака, перевізник не має чіткого обліку і чіткого розділення собівартості за вантажами.

Тобто все, що УЗ може сказати про свою собівартість, – це загальна собівартість. Це як в класичному прикладі середньої температури по лікарні, тобто середня температура по лікарні може бути 36,6, але в когось буде 40, а у іншого вже йти до 0.

Володимир Гусак, генеральний директор ФРТУ

На його думку, використовувати дані Укрзалізниці щодо загальної собівартості для прийняття та обґрунтування будь-яких управлінських рішень некоректно і недоцільно.

Також в ФРТУ переконані — проблема з тарифами куди ширша, адже компанія не має постійного керівництва. Мовляв, якщо рішення щодо підвищення тарифу буде ухвалене — то гроші, які УЗ на цьому заробить, будуть просто «розтринькані».

У Федерації наполягають — рішення щодо підвищення тарифу має бути обґрунтоване та чітко сплановане. Тож спочатку необхідно провести реформу Укрзалізниці, а не займатися черговим підвищенням на старій та віджилій базі.

Ми вважаємо, що передусім повинна бути призначена компетентна наглядова рада, яка своєю чергою має привести професійний і мотивований менеджмент. Потім зрештою повинна буди здійснена довгоочікувана і необхідна реформа УЗ, з виділенням оператора інфраструктури, з виділенням вантажних перевезень, виділенням пасажирських перевезень та інших напрямів. І тоді вже не буде необхідності підвищувати всі тарифи, бо конкуренція вирішить проблеми там, де вона є.

Володимир Гусак, генеральний директор ФРТУ

В “АрселорМіттал” також  виступили проти підвищення тарифів на залізничні перевезення. Там розділяють думку ФРТУ: перш ніж підвищувати тарифи на вантажні перевезення, Укрзалізниця має показати їхню структуру.

Хто підтримав підвищення тарифів на вантажні перевезення УЗ

Профспілка залізничників звернулася до міністра інфраструктури Олександра Кубракова про необхідність врахування пропозицій АТ «Укрзалізниця» щодо тарифної політики.

У профспілці вважають, що пропоноване міністерством підвищення вантажних тарифів недостатнє. Так, за даними Державної служби статистики України, з 2009 року по 2020 рік зростання індексу цін виробників промислової продукції випереджає індекс тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 60%.

Як планується підвищити тариф на перевезення

Нагадаємо, на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили проєкт наказу  «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-го класу:

  • встановити тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу;
  • збільшити тарифи на перевезення нинішньої групи вантажів 1-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 20,4% з 01.01.2022;
  • збільшити тарифи на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 6,5% з 01.01.2022.

У МІУ очікують, що ухвалення проєкту наказу дозволить скоротити перехресне субсидування між вантажами та привести до беззбиткового рівня перевезення вантажів позакласної групи 1-го тарифного класу.

Зі свого боку в УЗ підрахували — у разі зміни тарифів з 1 вересня 2021 року Укрзалізниця вже до кінця цього року зможе одержати додаткові доходи в сумі 1,783 млрд грн і близько 10 млрд грн  наступного року.

читайте також

Завантаження....