URM
Укрзалізниця Новини

В ФРТУ назвали ключову проблему Укрзалізниці

На думку Генерального директора Федерації роботодавців транспорту України (ФРТУ) Володимира Гусака, одна з ключових проблем Укрзалізниці — це непрофільні активи. Таку думку він висловив в ефірі одного з телеканалів.

Є офісні приміщення, пральні, профілакторії і будівлі, які не використовуються по всій Україні – таких прикладів дуже багато. Є 20 кар’єрів, де добувають щебінь, а збитки цих кар’єрів тільки за рік становлять 300-500 млн грн. Більш того, Укрзалізниця має власне велике виробництво питної води, тобто свої свердловини та потужності з розливу цієї води. Навіщо це потрібно?

Володимир Гусак, генеральний директор ФРТУ

Володимир Гусак наголосив, що ті кроки, які зараз робляться, а саме виставлення на продаж певних будівель та приміщень непрофільних активів, є «краплиною в морі». На його думку, проблема набагато глибша та ширша. Адже, як вважає Гусак, непрофільні активи не тільки генерують збитки для компанії, а й відволікають менеджмент та керівництво УЗ від вирішення своїх головних завдань.

Читайте також: На балансі  залізниці перебувають два ведмеді

…А це підвищення якості сервісу, зменшення витрат безпосередньо на перевезення, збільшення обсягу вантажів, які перевозить УЗ, та покращення якості перевезення пасажирів. А якщо менеджмент займається непрофільними активами, то на вагони і перевезення в нього залишається набагато менше часу.

Володимир Гусак, генеральний директор ФРТУ

Також очільник ФРТУ переконаний — необхідно чимшвидше здійснити довгоочікувану реформу Укрзалізниці, згідно із затвердженою Національною економічною стратегією Україна-2030 та планами дій Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, Укрзалізниця вже визначила 182 непрофільні активи. Це нежитлові приміщення, споруди, будівлі, цілісні майнові комплекси тощо. Зокрема, до переліку перших 11 об’єктів увійшли 6 магазинів, приміщення спортклубу та 4 нежитлових приміщення. Перші 22 об’єкти вже виставленні на аукціони в електронній системі Prozorro.Продажі.

читайте також

Завантаження....