URM
Події Новини

У Дніпропетровській області селище 14 днів має перебої зі світлом: ДТЕК звинувачує УЗ

Селище Шевченко (Дніпровський район) 14 днів періодично перебуває без електроенергії, ДТЕК звинувачує в цьому Укрзалізницю.

Електроенергію почали відключати 2 січня й це тривало 16 січня. При цьому з 15 січня її не було 14 годин й повернули її після того, як мешканці перекрили залізничний рух. Проте проблему і  винних досі не з’ясували. У ДТЕК заявляють, що можливою причиною аварійних відключень електропостачання у селищі є несправності у мережі УЗ.

Джерелом живлення для «ДТЕК Дніпровські електромережі» є електрообладнання оператора системи розподілу УЗ, тому безперебійність електропостачання мереж безпосередньо залежить від справності роботи електрообладнання УЗ.

ДТЕК

У компанії заявляють, що обов’язком УЗ є обслуговування та усунення поломок на своїх мережах та своєму електрообладнанні, у той час як ДТЕК не має права виконувати роботи на обладнанні та мережах іншої компанії.

Водночас у Придніпровській філії повідомили, що домовились з «ДТЕК Дніпровські електромережі» про спільні дії, щоб унеможливити в подальшому знеструмлення абонентів житлових будинків селища.

Наразі персонал Придніпровської залізниці та ДТЕК проводить повне обстеження мереж та обладнання для з’ясування технічних причин відключень.

Також було вирішено проводити позачергові комісійні огляди стану електрообладнання, оптимізувати процедуру взаємодії оперативного персоналу обох компаній в екстрених випадках, спільно виконувати роботи на суміжних мережах. Складено план позачергових комісійних оглядів стану електрообладнання.

Так, представники ДТЕК братимуть участь у позачергових комісійних перевірках релейного захисту та автоматики на фідерах трансформаторних підстанцій регіональної філії, які живлять мережі у селищі Шевченка, а представники залізниці – у позачергових оглядах цих мереж.

Нагадаємо, Укрзалізниця інвестує 2,9 мільярда гривень у систему розподілу електроенергії. План розрахований на 2022-2026 роки.

читайте також

Завантаження....