URM
Порти Бізнес Вантажні перевезення Новини

У цьому маркетинговому році Україна експортує понад 60 млн тонн зерна

Україна продовжує нарощувати експорт зерна на зовнішні ринки. Зокрема, у 21/22 маркетинговому році Україна має намір експортувати понад 60 млн тонн зерна.

Один з викликів у таких планах — забезпечення пропускної здатності морських портів. У цьому переконаний заступник міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка.

Ще 10 років тому питання пропускної здатності українських морпортів викликало жваві дискусії, однак, останні п’ять років їх потужність збільшилася – з 49,3 млн тонн у 2016 році до 81,5 млн тонн у 2021-му році. Сектор морських перевезень діє без затримок, в той час, як ми спостерігаємо волатильність цін на залізничні перевезення. У цьому контексті стратегія українського уряду направлена на розвиток інфраструктури, щоб зацікавити інвесторів цією галуззю.

Тарас Качка

Він додав, що зростання світового попиту на тлі послаблення карантинних обмежень підняло ставки на вантажні перевезення до багаторічних максимумів і збільшило доходи галузі. Це створює можливості для додаткових інвестицій у новітні технології, цифровізацію, автоматизацію тощо. Впровадження нових технологій сприятиме стійкості ланцюгів постачання і логістики, підвищенню прозорості та доступності даних, оптимізації витрат на експлуатацію та обслуговування, відповідності вимогам з декарбонізації.

Раніше  в УЗ відзвітували про рекордні відвантаження зернових. Так, у жовтні середньодобове навантаження зернових вантажів склало 131,4 тис. тонн. У компанії зазначають, що це найбільший показник за останні 10 років.

читайте також

Завантаження....