URM
Вантажні перевезення Новини

В АРУ розповіли, завдяки якому вантажу зросли перевезення Дніпром

Вантажні перевезення Дніпром у 2021 році зростають лише завдяки будівельним матеріалам. Про це заявив виконавчий директор Асоціації «Річки України» Дмитро Козаченко під час круглого столу на тему «Річкова галузь України: стан та вектори розвитку».

У січні-серпні нинішнього року, порівняно з цим же періодом минулого року, вантажоперевезення зросли на 34,4 %, до 8,26 млн тонн. Але це зростання забезпечили будматеріали. Натомість обсяги іншої продукції на річці зменшуються.

Дмитро Козаченко

Водночас внутрішній водний транспорт в Україні перевозить близько 2 % загального вантажопотоку. При цьому вантажна база є одноманітною та формується за залишковим принципом.

Це метал, зерно та мінерально-будівельні матеріали. Інші вантажі «йдуть» на залізницю та дороги. Тому слід порушувати питання стимулювання внутрішніх водних перевезень. Адже реальна вантажна база на Дніпрі сьогодні може сягати 40 млн тонн.

Утім, у МІУ прогнозують, що на внутрішні води найближчим часом можна буде залучити більший вантажопотік. І обсяги перевезень на річці перевищать 40 млн тонн. Але показники залежатимуть, зокрема від стану річкової інфраструктури.

В АРУ розповіли, завдяки якому вантажу зросли перевезення ДніпромНагадаємо, що за період січень-серпень 2021 року залізницею перевезено  201,7 млн тонн вантажів. Це на 2,6 % більше за показники аналогічного періоду минулого року. Натомість водний і трубопровідний транспорт продемонстрував спад.

 

читайте також

Завантаження....