URM
Рухомий склад Бізнес Новини

В Alstom розповіли, які деталі локомотивів будуть виробляти в Україні

Alstom сподівається виробляти в Україні якомога більше компонентів в рамках локалізації. Про це в інтерв’ю журналістам URM розповів керуючий директор Alstom у Центральній та Східній Європі Антоніо Морено

Для початку, починаючи з 1-го локомотива, ми хотіли б локалізувати сигнальну систему, зчіпні пристрої, системи пожежної безпеки. Під час реалізації проєкту цей список може значно розширитися – колеса, передні обтічники, акумуляторні батареї тощо. Чим більше компонентів українського походження ми зможемо визначити, тим краще.

Антоніо Морено

Також в Alstom розповіли, що деталі, які будуть виготовлятися в Україні будуть експортуватися в інші країни. Зараз французи мають визначити ті українські компанії, з якими будуть співпрацювати. Але через угоди про нерозголошення назвати ці компанії в Alstom не можуть

Вони розміщені по всій країні, у багатьох містах. Ми ознайомилися з ними, відвідали їхні потужності, провели аудит, і ми знаємо рівень їхніх технологій. Ми знаємо, де й що ми можемо виготовити. Потрібно інвестувати, потрібно розвиватися. Повний план уже готовий.

Антоніо Морено

Детальніше про співпрацю з Alstom читайте в інтерв’ю з Антоніо Морено.

Україна не підпише контракт з Alstom без локалізації 35 %

Під час  одного з засідань Верховної Ради голова уряду Денис Шмигаль відповів на запитання депутатів щодо закупівлі локомотивів Alstom. За словами очільника уряду наразі укладена лише рамкова угода, а укладання комерційної угоди на першу партію можливе тільки в разі дотримання локалізації на рівні 35 %. Водночас народний депутат Дмитро Кисилевській у своєму зверненні до прем’єра висловив стурбованість наміром французької сторони уникнути виконання раніше досягнутих домовленостей по локалізації виробництва локомотивів Alstom в Україні на рівні 35 %.

Нагадаємо, 13 травня 2021 року Україна і Франція підписали міжурядову угоду про офіційну підтримку оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ “Укрзалізниця”. У межах угоди передбачається постачання 130 вантажних електровозів концерну Alstom.

При цьому в ході попередніх переговорів з представниками Alstom була досягнута домовленість, відповідно до якої не менше 35 % комплектуювальних для цих електровозів мають виготовлятися на українських підприємствах залізничного машинобудування.

Пізніше Alstom заявив, що перші 10 електровозів будуть повністю вироблятися у Франції і тільки починаючи з 11-го електровоза у виробничому ланцюжку будуть задіяні українські підприємства. Крім того, представники концерну висловили намір досягти рівня локалізації в 35 % не через саме виробництво локомотивів, а через їхнє подальше ремонтне обслуговування.

Нагадаємо, у липні Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про ратифікацію Рамкової угоди між урядом України та урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки оновлення парку вантажних електричних локомотивів акціонерного товариства «Українська залізниця» № 1607-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 липня.

читайте також

Завантаження....