URM
Пасажирські перевезення Бізнес Укрзалізниця

У 2022 році пасажирськими перевезеннями в Україні управлятимуть менеджери з Deutsche Bahn

Укрзалізниця уклала договір щодо консалтингу у сфері пасажирських перевезень з Deutsche Bahn Engineering & Consulting. Німці допомагатимуть нам налагодити планування пасажирських залізничних перевезень, оптимізувати закупівлі та оновити рухомий склад.

У 2022 році пасажирськими перевезеннями в Україні управлятимуть менеджери з Deutsche Bahn

Зазначається, що німецька компанія допоможе Укрзалізниці відділити пасажирські перевезення від вантажних і забезпечити ефективне управління. Консалтинг є першим етапом співпраці, який буде втілено до кінця 2021 року. За його успішного впровадження на другому етапі Укрзалізниця залучить команду менеджерів з Deutsche Bahn для безпосереднього управління пасажирськими перевезеннями вже у 2022 році.

Передача в управління пасажирських перевезень Укрзалізниці DB Consulting є першим системним кроком до повної трансформації залізничних перевезень в Україні. У цьому році держава вперше фінансує пасажирські перевезення Укрзалізниці. Маючи належне фінансування та спираючись на досвід німецької залізниці ми розпочинаємо Велике будівництво на Укрзалізниці, яке торкнеться усієї інфраструктури, парку рухомого складу та сервісу.Ми прагнемо німецької якості на українському ринку залізничних перевезень.

Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України

Тепер DB має розробити дорожню карту для впровадження перевезень пасажирів у далекому і приміському сполученнях на найближчі п’ять років та модель фінансування пасажирських перевезень.

У процесі реформування галузі маємо змінити багаторічну практику, коли пасажирські перевезення фінансуються за рахунок вантажних. Це окремі напрямки бізнесу нашої компанії, які мають обліковуватись і фінансуватись окремо. Тож очікуємо від нашого консультанта розробки ефективної фінансової моделі пасажирських перевезень.

Олександр Камишін, в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця»

Крім того, експерти DB E&C мають визначити обсяги перевезень та орієнтовну потребу Укрзалізниці у капітальних інвестиціях на оновлення рухомого складу для використання в моделі суспільно важливих перевезень (PSO). Також DB надасть оцінку перспективи закупівлі та виробництва пасажирського рухомого складу — регіональних електропоїздів, дизель-поїздів, вагонів для нічних поїздів — та можливості виробництва такого рухомого складу в рамках міжнародної кооперації за участю українського виробника.

Нагадаємо, у серпні 2021 року Укрзалізниця та DB Engineering & Consulting нарешті розпочали співпрацю щодо розробки нової стратегії енергоефективності компанії.  Адже минулого року планам УЗ щодо замовлення консультаційних послуг у німців на понад 80 млн грн завадила пандемія.

читайте також

Завантаження....