URM
Бізнес Новини

УЗА долучилася до європейської асоціації зернових COCERAL

Українська зернова асоціація з 1 жовтня 2021 року приєдналася до роботи європейської асоціації торгівлі зерновими та олійними культурами COCERAL. Варто зазначити, що УЗА — єдина профільна асоціація з країн Східної Європи, що представлена в COCERAL, при цьому не будучи представником країни-члена Європейського Союзу.

Долучення України до роботи європейської асоціації COCERAL є логічним кроком для реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в аграрній сфері. Така співпраця дозволить членам УЗА краще розуміти специфіку політики та регуляторної бази ЄС для покращення торгівлі з країнами ЄС та допоможе адаптувати вітчизняну нормативну базу до стандартів ЄС.

Микола Горбачьов, Президент УЗА

Відповідно до домовленостей, представники УЗА братимуть активну участь у робочих групах COCERAL з біотехнологій, органічної групи, прогнозування врожаю в рамках комітету COCERAL з питань ринкової та аграрної політики, а також з питань харчової та кормової безпеки.

Також у межах спільної роботи УЗА отримає доступ до інформації та новин COCERAL щодо ситуації на ринку ЄС, статистики, кормів (наукової, технічної та регуляторної інформації), законодавства щодо продовольства, технологій ГМО, біотехнологій, органічного сільського господарства та засобів захисту рослин.

Довідково: COCERAL – європейська асоціація торгівлі зерновими, олійними культурами, бобовими, оливковою олією, оліями та жирами, кормами тощо, що заснована в 1958 році після підписання Римського договору, який призвів до створення Європейського економічного співтовариства. Вона об’єднує виробників, торгівців, імпортерів, експортерів та операторів портових терміналів зазначеної агропродукції країн Європейського Союзу.

 

читайте також

Завантаження....