URM
Новини

УЗ закуповує запчастини до колійних машин у фіктивних підрядників – «Схеми»

Журналісти розслідувань «Схем» випустили нове розслідування щодо Укрзалізниці. Передаємо основне з матеріалу.

Йдеться про машини австрійського виробника Plasser&Theurer, закуплені українською залізницею для ремонту колій. На ремонт цієї техніки «Укрзалізниця» щороку витрачає сотні мільйонів гривень.

Розслідування «Схем» встановило, що основні постачальники запчастин надають залізниці фальшиві супровідні листи від імені західної компанії (ТОВ «Техноекотрейдінг» та ТОВ «Інфініт Трейд»), яка заперечує свою співпрацю з підрядником «УЗ».

Досвід ще одного субпідрядника з Китаю також виявився вигаданим. В Укрзалізниці не зміг прокоментувати ці факти. При цьому запчастин часто не вистачає, тому робітники «Центру з ремонту та експлуатації колійних машин» змушені купувати їх самостійно «на базарі». За словами робітників, через якість ремонту і брак деталей колійна техніка може не допрацювати до кінця наступного ремонтного сезону.

Аудит стану імпортної австрійської техніки, який провели у 2021 році і який є у розпорядженні журналістів, встановив, що більшість наявних колійних машин несправні або на межі, а їхня подальша експлуатація небезпечна.

При цьому, «Укрзалізниця» офіційно витрачає на тендерах сотні мільйонів гривень на деталі для машин Plasser&Theurer. Висновки аудиту і перевірки такі: із загальної кількості австрійських машин «Укрзалізниці» – а це 53 штуки – перевірено 48. Інші 5 аудиторам не надали.

22 машини перебувають у граничному технічному стані, їхню експлуатацію наполегливо рекомендують терміново припинити, оскільки це небезпечно. Стан решти 26 машин визначили як несправний.

Укрзалізниця визнає, що переважна більшість колійної техніки ще радянського виробництва технічно й морально застаріла. Основне навантаження з ремонту полотна лягає на новіші машини австрійської фірми Plasser&Theurer. На закупівлю та утримання 53 таких машин держпідприємство витратило кілька мільярдів гривень.

Нагадаємо, раніше в УЗ заявили про практику закупівлі вітчизняних деталей до колійних машин Plasser & Theurer. Мовляв за майже 20 років роботи цих машин українські підприємства опанували власне виробництво запасних частин.

читайте також

Завантаження....