URM
Укрзалізниця Новини

УЗ уклала меморандум про розуміння з Alstom

Під час візиту президента Франції Емануеля Макрона до України відбулась церемонія підписання угоди про намір між Укрзалізницею та Alstom.

Угоду підписали керівник УЗ Олександр Камишін та гендиректор Alstom Анрі Пупарт-Лафарж. Під час зустрічі Президент України Володимир Зеленський заявив, що сторони фіналізували домовленості та перевели у практичну стадію реалізацію проєкту щодо постачання 130 локомотивів компанії Alstom на суму 900 млн євро.

У межах співробітництва буде надано фінансову позику на 14 років казначейством Франції та банківським консорціумом розміром 85 % від вартості контракту. Авансовий платіж за поставку електровозів становить 15 %.

Нагадаємо, у травні 2021 року, Україна і Франція підписали міжурядову угоду про фінансування поставки 130 електровозів для Укрзалізниці виробництва Alstom на суму 900 млн євро.

6 жовтня в МІУ повідомили, що Аlstom та Укрзалізниця фіналізують контракт.

Більш детально про співробітництво раніше розповів тодішній керуючий директор Alstom у Центральній та Східній Європі Антоніо Морено.

Водночас експерти «Ліга антитрасту» направили звернення до Антимонопольного комітету щодо перевірки державної підтримки Укрзалізниці та придбання 130 локомотивів  Alstom.

читайте також

Завантаження....