URM
Укрзалізниця Новини

УЗ уклала контракт на 601 млн грн щодо постачання 20 тис. тонн дизпального 

17 грудня Укрзалізниця уклала контракт з ТОВ «Окко-постач» щодо постачання 20 тис. тонн дизпального до 31 березня 2022 року.

Вартість угоди склала 601 млн грн. Закупівля відбулася в межах окремих тендерів, а не рамкової угоди, яку уклали влітку. Усього таких тендерів було три, на двох з них контракти з переможцями торгів ще не уклали.

Переможцями торгів окрім «ОККО Постач» стали «Альянс Енерго Трейд» та «Анвітрейд». Усі три компанії запропонували поставити по 20 тис. тонн пального за розрахунковою ціною 30 050 грн/т. Крім переможців, у торгах брали участь компанії «Сокар Україна» й «Торум» (входить до орбіти «Трейд Коммодіті»).

Нагадаємо, 1 липня Укрзалізниця уклала рамкову угоду на 5,3 млрд грн щодо постачання 200 тис. тонн пального. Рамкова угода передбачає спрощені закупівлі за потребою з учасниками. Закупівлі проводяться в заявлених межах. У цьому разі — до 5,3 млрд грн та 200 тис. тонн. Термін угоди – до 30 березня 2022 року.

Водночас у вересні в Антикризовому штабі УЗ заявили, що через специфіку ціноутворення пального в рамковій угоді, за якою Укрзалізниця закуповує пальне, у 2021 році компанія мала дві паливні кризи.

Ціна в них прив’язана до європейських індексів, але вони не завжди відповідають ситуації в Україні й постачальникам не завжди вигідно постачати пальне УЗ. У таких випадках вони починають постачати пальне Перевізнику за залишковим принципом, адже спочатку поставлять туди, де більша маржа.

читайте також

Завантаження....