URM
Укрзалізниця Новини Рухомий склад

УЗ ухилялася від виконання планового ремонту вагонів – ТСК

Тимчасова слідча комісія щодо стану Укрзалізниці підготувала фінальний звіт для Верховної Ради. Згідно з ним, керівництво Укрзалізниці навмисно не проводило планові ремонти вантажних вагонів.

Так, у порушення вимог п. 9.1 «Правил технічної експлуатації залізничного транспорту» норм чинного «Положення про систему технічного обслуговування та ремонту вантажних вагонів» правлінням УЗ введено внутрішній стандарт підприємства СТП 04-010:2018 «Система технічного обслуговування та ремонту вантажних вагонів за технічним станом»  такий собі «власний» антипод чинній планово-попереджувальній системі ремонту.

Станом на 25 лютого 2021 року було відстрочено термін ремонту, який настав уже за збільшеними нормативами, для 10,2 тис. вагонів робочого парку власності УЗ, або кожного третього. Їх було переведено в неробочий парк.

Водночас на території України функціонує інтегрована в рамках залізниць СНД автоматизована система керування вантажними перевезеннями на залізничному транспорті України (АСК ВП УЗЄ). Вона блокує постановку в поїзди вантажних вагонів, які вчасно не відремонтовані, мають термін експлуатації в півтора раза більший від нормативного та інші відхилення.

Рішенням тодішнього члена правління Франтішека Буреша Франтішека ця система з 1 грудня 2019 року не діє в частині зазначених обмежень щодо вагонів УЗ.

Отже, члени комісії вважають, що УЗ, привласнивши собі право нормативного регулювання на залізниці за останні роки, вчасно не ремонтуючи та ремонтуючи неякісно, фактично знищила більшу частину (понад 40 тис. од.) парку вантажних вагонів.

Усі вони непридатні до експлуатації та в більшості просто розграбовані з метою поповнення «чорного ринку» вживаних запчастин.

ТСК

Також в ТСК вказують, що за умови їх своєчасного ремонту та експлуатації можливо було б отримати дохід приблизно 8 млрд грн на рік, що в 3 рази більше такої «економії» на ремонтах. Наразі цей високоприбутковий сегмент бізнесу швидко й активно переходить до приватних вагонних компаній.

Відповідальними за це ТСК назвала вищезгаданого Франтішека Буреша та директор департаменту вагонного господарства (на той час) Олега Мотіна.

Саме вони відповідали за технічний стан вантажних вагонів, ними здійснено протиправні маніпуляції з нормативними документами, щоб виправдати небажання правління фінансувати ремонт вагонів згідно з нормативами.

ТСК

Нагадаємо, у ТСК встановили, що УЗ недоотримала через довгострокові контракти з «Метінвест‐Шіппінг» понад млрд грн. Також члени ТСК радять УЗ стягнути з екскерівника компанії Євгена Кравцова 18 млн грн за введення ним додаткової плати за обслуговування «малодіяльних станцій».

читайте також

Завантаження....