URM
Пасажирські перевезення Новини

УЗ у 2022 році обіцяє представити варіанти договорів з громадами на приміські перевезення

На сьогоднішній презентації перших результатів роботи Deutsche Bahn німецькі фахівці та представники УЗ пояснили, як буде змінюватися система приміських перевезень.

Так, голова німецької делегації Дірк Слодзинський зазначив, що одним із завдань консультантів  є розповісти про досвід залучення державних коштів.

Важливо налаштувати роботу системи: відповідальність держави та залізниці має бути розділена. 25 років тому ми мали ситуацію, як тут. Саме державна влада прагнула внести зміни. А залізниця була дуже близькою до держави.

Дірк Слодзинський

Відтак держава залишила лише стратегічний вплив. Було введено чіткий розподіл зобов’язань й було обговорено фінансування з боку держави та соціальні послуги які має надавати залізничний оператор.

За словами Слодзинського, у результаті компанія не стала отримувати більше коштів платників податків, просто їх використання стало раціональним і призвело до покращення якості.

Водночас директор філії «Пасажирська компанія» Олександр Перцовський заявив, що вже у 2022 році будуть представлені варіанти контактів із місцевими громадами на приміські перевезення.

Є громади, які завалюють нас листами, щоб поновити їм сполучення, а ми не маємо ресурсів це зробити. Зараз немає моделі, як це зробити, навіть за бажання місцевої влади щось фінансувати.

Олександр Перцовський

За його словами, Укрзалізниця розробляє модель, у якій не вона, а саме громади будуть визначати куди їхати потягам.  Крім того, компанія розробляє бізнес-план, де будуть відповіді на питання: на яких напрямків зростання пасажиропотоку, а де є «темні плями»,  де доречно пустити Інтерсіті, а де нічне сполучення. Усе це дасть розуміння перевізнику, скільки треба дофінансувати пасажирський рух.

читайте також

Завантаження....