URM
Укрзалізниця Бізнес Новини

УЗ сплатила 18 млн грн штрафу через «Малодіяльні станції»

Укрзалізниця сплатила 18,3 млн грн штрафу від Антимонопольного комітету України через введення малодіяльних станцій.  Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Так, в АМКУ зазначають, що УЗ займаючи у 2018-2020 роках 100 % монопольне становище на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом у межах країни, компанія розробила та запровадила так званий «Порядок проведення рейтинг-аналізу діяльності вантажних станцій». Він визначав критерії включення/виключення вантажних станцій до/з переліку малодіяльних.

“Водночас Порядок проведення цього рейтинг-аналізу і власне термін «малодіяльна вантажна станція» компанія запровадила самостійно. На основі створеного переліку станцій Укрзалізниця одноосібно, без прохання вантажовласників та без визначення з ними методів погодження тарифу, ініціювала підписання зі своїми клієнтами додаткових угод до договорів. Підписання цієї угоди було безальтернативною умовою надання клієнтам залізниці послуг перевезень.” – йдеться в повідомленні.

Проведений Комітетом аналіз собівартості послуги з обслуговування малодіяльних станцій засвідчив, що вона є економічно необґрунтованою.

Укрзалізниця намагалась оскаржити рішення Комітету у суді. Однак Господарський суд міста Києва у задоволенні позовних вимог відмовив повністю. Відтак УЗ вже сплатила у повному розмірі накладений Комітетом штраф.

 

читайте також

Завантаження....