URM
Укрзалізниця Новини

УЗ ремонтує старі дизель-генератори за ціною нових – «Ліга антитрасту»

Експерт «Ліги антитрасту» Володимир Даценко повідомив, що Укрзалізниця замовила ремонт двох старих дизель-генераторів за ціною майже нових.

Так, наприкінці 2021 року компанія уклала договір з  ТОВ «Полтавський тепловозоремонтний завод» на ремонт обладнання за 25,5 млн грн. Перемогу підрядник здобув на тендері, але без конкуренції, адже іншим учасником торгів було ТОВ «ТД «Тепловозоремонтний завод», яке дало довідку, що у разі перемоги залучить субпідрядника, яким буде «конкурент» по тендеру.

За 900 тис. доларів підрядник проведе часткову заміну деталей (колінвалу і кришок циліндрів) та підремонтує 30-40-річний радянський двигун до більш-менш робочого стану.  У підсумку УЗ отримає той самий старий дизель-генератор з гарантією в 1,5 роки роботи.

Володимир Даценко

Експерт зазначає, що один з найдорожчих тепловозних дизель-генераторів з аналогічними характеристиками – американський Сaterpillar С175-16, які Stadler встановлює на свої останні моделі локомотивів EuroLight  і EURODUAL. Вартість нового такого дизель-генератора близько 800-900 тис. доларів за одиницю.

Тобто за 1,6 млн доларів можна отримати пару найсучасніших ДГУ з терміном експлуатації 15-20 років. Натомість УЗ за колосальні кошти замовляє «реставрацію» старого двигуна, виготовленого ще в СРСР.

Володимир Даценко

Нагадаємо, наприкінці 2021 року Укрзалізниця оголосила тендер щодо вибору підрядника для здійснення капітального ремонту 13-ти тепловозів 2ТЕ116. Орієнтовна вартість робіт становить 743 млн грн.

читайте також

Завантаження....