URM
Укрзалізниця Новини

УЗ провела відбір 20 тис. тонн дизпального

Відбувся черговий відбір дизельного пального для Укрзалізниці в межах рамкової угоди.

Так, УЗ провела аукціони щодо постачання 20 тис. тонн дизпального. Усього було 4 аукціони по 5 тисяч тонн кожен. На всіх них найкращу пропозицію запропонувало ТОВ «Мартін Трейд» на загальну суму 620 млн грн (31 тис. грн за тонну).

Нагадаємо, 1 липня Укрзалізниця уклала рамкову угоду на 5,3 млрд грн щодо постачання 200 тис. тонн пального. Рамкова угода передбачає спрощені закупівлі за потребою з учасниками. Закупівлі проводяться в заявлених межах. У цьому разі — до 5,3 млрд грн та 200 тис. тонн. Термін угоди – до 30 березня 2022 року.

При цьому, у вересні в Антикризовому штабі УЗ заявили, що через специфіку ціноутворення пального в рамковій угоді, за якою Укрзалізниця закуповує пальне, у 2021 році компанія мала дві паливні кризи.

Ціна в них прив’язана до європейських індексів, але вони не завжди відповідають ситуації в Україні й постачальникам не завжди вигідно постачати пальне УЗ. У таких випадках вони починають постачати пальне Перевізнику за залишковим принципом, адже спочатку поставлять туди, де більша маржа.

Відтак, на початку жовтня Укрзалізниця оголосила три тендери (саме тендери, а не відбори) щодо закупівлі 60 тис. тонн дизельного пального на суму 1,8 млрд грн. Аукціони заплановані на 14 грудня.

читайте також

Завантаження....