URM
Пасажирські перевезення Новини Укрзалізниця

УЗ продає електронні квитки із порушенням прав споживачів

В Держспоживслужбі заявили, що продаж «Електронного Проїзного Документа» через сайт Укрзалізниці відбувається із порушенням прав споживачів.

Так, за результатами планової перевірки встановлено, що під час придбання квитків через сайт, до споживача не доводиться інформація про ціну, включно з платою за доставку та умовою оплати.  Зокрема, йдеться про відсутність інформації про:

  • вартість постільної білизни;
  • вартість напоїв за категоріями вагонів (люкс, купе, плацкарт, сидячі першого класу, сидячі другого класу).
  • Крім того, не доводиться необхідна доступна, достовірна та своєчасна інформація про продукцію, що забезпечує можливість свідомого та компетентного вибору, що порушує п. 3 ч. 2 ст. 13 та п. 6, ч. 1 ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів».

Фахівці Головного управління видали Припис про усунення порушень вимог законодавства Товариству. Наразі вирішується питання, щодо притягнення Товариства до адміністративно-господарської відповідальності відповідно до п. 7 ст. 23 Закону України «Про захист прав споживачів».

Також Держпродспоживслужба надіслала запит до Державної податкової інспекції стосовно вартості реалізованих проїзних документів (квитків) Товариства. Це потрібно для розрахунку штрафних санкцій у розмірі тридцяти відсотків вартості одержаної для реалізації електронних квитків.

Зауважимо, загальна частка електронних квитків за підсумками 2021 року становить 68,5 % від загального обсягу. Усього у 2021 році пасажири Укрзалізниці придбали 28,8 мільйона квитків на поїзди через онлайн-сервіси та каси.

читайте також

Завантаження....