URM
Укрзалізниця Новини

УЗ планує випустити євробонди після публікації звіту за 2021 рік

Укрзалізниця у 2021 році покращить свої фінансові показники у порівнянні з 2020 роком та планує подальше їхнє покращення у 2022 році, що дає підстави після публікації звіту розглянути можливість довипуску єврооблігації.

Про це заявив член правління УЗ Євген Лященко. Кошти підуть на виплату боргів за попередні випуски, а також на фінансування капітальних видатків.

Загалом, за підсумками цього року Укрзалізниця очікує отримати чистий прибуток понад 200 млн грн проти 11,9 млрд грн чистого збитку минулого року, а наступного року має намір наростити його до 1,9-2 млрд грн згідно з проєктом фінплану.

Лященко додав, що зростання виручки компанії наступного року очікується з 85 млрд грн до 100 млрд грн, у тому числі на 12 млрд грн шляхом збільшення тарифів на вантажні перевезення, а капітальні інвестиції — близько 30 млрд грн.

З них половина суми — це власні кошти, 7,5 млрд грн кредиту й інше бюджет. Більшість коштів планують спрямувати в оновлення локомотивного парку та парку вагонів.

Нагадаємо, 13 жовтня філія «Центр сервісного забезпечення» уклала договір з ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги» щодо супроводження додаткового розміщення єврооблігацій на суму не більшу за 200 млн доларів.

28 жовтня Кабінет Міністрів зменшив забезпечення виконання зобов’язань УЗ за кредит щодо будівництва  Бескидського тунелю, аби Перевізник мав можливості взяти нові кредити.

читайте також

Завантаження....