URM
Укрзалізниця Новини

УЗ планує почати укладати прямі контакти з виробниками дизпалива

В.о. члена правління Укрзалізниці Орест Логунов під час форуму «Велике будівництво: нова залізниця»  заявив, що компанія планує відмовитись від співпраці з трейдерами дизпалива.

За його словами, компанія доведе до кінця рамкову угоду, яку уклали у 2021 році по березень 2022 рік, але вже зараз тривають перемовини з виробниками, аби укласти прямі контракти.

При цьому УЗ веде перемовини з АМКУ щодо можливості укладання прямих договорів в межах чинного законодавства, аби уникнути оскарження цих договорів.

Зауважимо, Укрзалізниця оголосила три тендери щодо закупівлі 60 тис. тонн дизельного пального на суму 1,8 млрд грн. Аукціони заплановані на 14 грудня, а продукцію мають поставити до кінця року. Зауважимо, що йдеться саме про окремі торги, а не відбори в межах рамкової угоди.

Нагадаємо, 1 липня Укрзалізниця уклала рамкову угоду на 5,3 млрд грн щодо постачання 200 тис. тонн пального. Рамкова угода передбачає спрощені закупівлі за потребою з учасниками. Закупівлі проводяться в заявлених межах. У цьому разі — до 5,3 млрд грн та 200 тис. тонн.

При цьому, у вересні в Антикризовому штабі УЗ заявили, що через специфіку ціноутворення пального в рамковій угоді, за якою Укрзалізниця закуповує пальне, у 2021 році компанія мала дві паливні кризи.

Ціна в них прив’язана до європейських індексів, але вони не завжди відповідають ситуації в Україні й постачальникам не завжди вигідно постачати пальне УЗ. У таких випадках вони починають постачати пальне Перевізнику за залишковим принципом, адже спочатку поставлять туди, де більша маржа.

читайте також

Завантаження....