URM
Вантажні перевезення Новини

УЗ перевезла до Європейського Союзу понад 18 млн тонн вантажів

Від початку року залізницею до Євросоюзу було перевезено 18,2 млн тонн вантажів. Про це під час засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі повідомив заступник міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка.

Через призму збільшення оформлення кількості митних декларацій видно вагу і значення автомобільного транспорту. Адже 2/3 декларацій (1 млн 57 тис.) припадає на автомобільний транспорт, який перевозить товари з доданою вартістю. Усі commodities (товари) транспортуються морським транспортом і залізницею. Морським транспортом до ЄС доставлено з початку року 21,4 млн тонн. А залізниця перевезла до ЄС 18,2 млн тонн вантажів. При цьому на обидва ці види транспорту припадає лише 85 тис. декларацій. Не набагато більше, ніж на авіаційний транспорт (75 тис. декларацій).

Тарас Качка

За словами Качки, ЄС залишається головним торговельним партнером України із загальною часткою у загальноторговельному обігу в обсязі 39,8 %.

Так, за три квартали поточного року, експорт товарів і послуг до ЄС зріс на 47,9 % у порівнянні з аналогічним періодом 2020, відповідне зростання імпорту становить 26,8 %.
Спостерігається зростання обсягів торгівлі не лише у вартісних, а й у кількісних показниках:

Так, в абсолютних вимірах зросла торгівля рудою. Експорт з України з початку року склав 16 млн тонн, що на 3,7 млн тонн (+29 %) більше, ніж минулого року. Водночас за 10 місяців календарного року ми продали до ЄС на 2 млн тонн менше зернових (6,1 до 8,1 млн тонн за 10 місяців 2020 року). Хоча, в грошах цей експорт більший на 54 млн доларів – 1,447 млрд доларів. Це пов’язано з минулорічним меншим врожаєм. Разом з тим, на 20 % зріс експорт виробів з дерева – 1,2 млн тонн. На 39 % зріс обсяг експорту меблів і досяг 276 тис. тонн за 10 місяців.

Тарас Качка

Нагадаємо, з 30 листопада Укрзалізниця забороняє транзитні перевезення вантажів та порожніх вагонів у напрямку Польщі та навпаки з неї. Відповідні розпорядження опубліковані на сайті Перевізника.

читайте також

Завантаження....